Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

Музичний релакс

27 вересня Сусанна Чахоян запросить на сольний концерт до Національної філармонії України
22 вересня, 2016 - 11:51
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Вже стало традицією: раз на рік солістка Національної опери України готує подарунок для меломанів — нову сольну програму, яку представляє у Колонному залі ім. Лисенка. Цьогоріч співачка виступить разом із музикантами Національного оркестру народних інструментів України під орудою Віктора Гуцала.

— Я вважаю Віктора Омельяновича своїм хрещеним батьком у творчості, — зізнається С. Чахоян. — Так вийшло, що у перші роки праці у Національній опері мені мало пропонували виступів, а дуже хотілося співати. Одного разу поскаржилася В. Гуцалу, що режисери і диригенти не бачать мене у нових постановках театру, і тоді Віктор Омельянович сказав, що треба самій шукати шляхи творчої реалізації, і запропонував підготувати сольну програму. До речі, саме з Національним оркестром народних інструментів я дебютувла у філармонії, і повірити в свої сили мені дуже допоміг маестро Гуцал. Потім я співпрацювала з різними колективами, зокрема з Національним симфонічним оркестром України під орудою Володимира Сіренка, камерним ансамблем «Артехатта» (керівник Мирослава Которович) та іншими. Це були різноманітні програми — хіти світової класики, нова музика, рідковиконувані і популярні твори для колоратурного сопрано, вокалізи без слів... Радісно, що мої творчі експерименти подобаються слухачам. Цього разу у вечорі лунатимуть твори західно-європейської класики (перший відділ) і українська музика  — арії з опер, романси, народні пісні (другий відділ). Це твори Г.  Доніцетті, Дж. Россіні, Л. Ардіті, Анатолія Кос-Анатольського, Марка Кропивницького, Олександра Білаша, Миколи Стецюна та інших композиторів. Я обожнюю оркестр народних інструментів, бо цей колектив може грати все — від класики до рок-композицій, від фольклору до джазу. Впевнена, що музичні сюрпризи, які ми підготували з маестро Віктором Гуцалом, оцінить публіка.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: