Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Музика, театр, поезія та історія...

У Південній Пальмірі на І Міжнародному музичному фестивалі Odessa Classics
17 червня, 2015 - 10:29
ФОТО ТАРАСА БЕСПАЛОГО

Ідейний натхненник і арт-директор фестивалю піаніст Олексій Ботвінов поєднав в одній події класичну і авангардну музику, театр і поезію, сучасне мистецтво та історію. Концерт-відкриття пройшло у Великій залі Філармонії, на якому виступив знаменитий грузинський бас Паата Бурчуладзе у супроводі Камерного оркестру під орудою Ігоря Шаврука. На концерті були представники місцевої влади, зокрема, глава Одеської ОДА Михайло Саакашвілі, повідомляє прес-служба Одеської міськради. Справжнім святом для поцінувачів класичної музики став виступ бельгійського скрипаля Майкла Гутмана (на світлині) і піаніста Олексія Ботвинова, які виконали твори європейських романтиків Йоганнеса Брамса (Скерцо для фортепіано та скрипки) і Сезара Франка (Соната для скрипки та фортепіано), а також музика легендарного новатора Сергія Прокоф’єва («Соната №2») та сучасного естонського композитора Арво Пярта (мінімалістичні «Fratres» для скрипки та фортепіано).

Потім київський ансамбль «Артехатта» представив програму «Tango story». Дуже сподобався публіук і одеський дует баяніста Івана Єргієва і скрипаля Олени Єргієвої «Каданс». Запам’яталася глядачам масштабна вистава від відомого українського театрального режисера Влада Троїцького. Критики відзначили, що прем’єр постановки за текстами Сунь Цзи «Мистецтво війни» від художнього керівника Центру сучасного мистецтва «ДАХ» можна сміливо назвати головною подією не лише фестивалю, але й культурного життя Одеси.

Активним елементом вистави стали драматичні декорації з використанням відеоінсталяції. Цікавий проект був і в музичному плані — на сцені прозвучала музика Баха і Генделя, а також композиторів ХХ сторіччя Філіпа Гласса, Арво Пярта та українця Валентина Сильвестрова, повідомляє museshore.com. « Цей проект — розмова про мир і про передчуття іншої країни. Про передчуття тієї України, в якій ми мріяли б жити, і щоб у ній жили наші діти, якою можна пишатися, за яку не соромно», — підкреслив В. ТРОЇЦЬКИЙ.

У рамках «Odessa Classics» пройшла збірна виставка сучасного мистецтва «Слід Орфея». Для експозиції куратори Роман Громов та Євген Деменок зібрали роботи понад 20-ти одеських митців, серед яких Ольга Ланник, Микола Карабинович, Оксана Мась, Андрій Бабчинський. Усі експонати групової виставки обігравали тему взаємодії звуку й кольору, музики та малярства.

УЛітературному музеї відбулася серія музично-поетичних вечорів «Музика і слово». На першому з них виступив легендарний одеський піаніст Сергій Терентьєв і поетеси Олена Боришполець і Влада Ільїнська. Потім за рояль Золотої зали сіла Марія Клименко з Ільїчівська, яка до 13 років встигла отримати визнання на 17 (!) міжнародних конкурсах. На вечері піаністка зіграла твори Баха, Шопена, Рахманінова, Скрябіна, Прокоф’єва та Чайковського. Завершував серію концертів у Літературному музеї виступ львівського піаніста Йожефа Ерміня та одеського артиста-сатирика Валерія Хаїта. Разом вони представили незвичайну програму «Гумор і музика».

У рамах «Odessa Classics» пройшла дискусія «Просування культурного іміджу України в світі», а закрила фестиваль музична програма естонського скрипаля Андреса Мустонена «Середньовіччя зустрічається з джазом».

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 
Рубрика: