Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

«Ми дуже скучили за нашими глядачами»

Розмова про вимушений перестій і про плани на майбутнє з директоркою кінотеатру «Жовтень» Юлією АНТИПОВОЮ
16 квітня, 2020 - 09:51
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Юлія Антипова народилася в 1975 в місті Маріуполі. Закінчила Приазовський державний технічний університет, переїхала до Києва 4 роки тому. Працювала керуючою ресторанами «Піца Челентано» й «Акрополіс». Має досвід роботи в мережевих кінотеатрах, на посаді директора.

З 2018 — директорка кінотеатру «Жовтень».

— Юліє Володимирівно, ви обійняли свою посаду позаторік. «Жовтень» — місце відоме, можна навіть сказати, культове. Не було страшно братися за таку роботу?

— Це дійсно дуже відповідально. Водночас і унікальна можливість — прийняти естафету від людини, дуже відомої  в цій галузі — Людмили Горделадзе. Вона дуже багато зробила. Так що, повторюю, це величезна відповідальність. Але й дуже цікаво теж. І я хотіла цим займатися.

— Ваш досвід у ресторанному бізнесу вам стався в нагоді?

— Якщо є розуміння, як керувати, як систематизувати, як оптимізувати роботу, як спілкуватися з підлеглими, з колегами, загалом як будувати структуру підприємства, якщо є знання, досвід, а ще бажання й велике натхнення — то не має значення, що за галузь.

— Як карантин вплинув на вас?

— Наш колектив уже понад 15 років є орендарями приміщення, яке належить місту Києву, тож за покази, за залучення глядачів, за заробітки й сплату оренди, звісно, відповідаємо ми. Карантин вдарив по нас, як і по всіх кінотеатрах. Але ми виконали постанову й з 12 березня зачинили кінотеатр, призупинили його діяльність. Адже це безпека наших глядачів і співробітників. Так, ми зараз підраховуємо збитки, але наша мета — що усі були здорові, щоб ніхто не постраждав.  Тож чекаємо до 24 квітня.

— Чи складно вам буде поновити діяльність після такого тривалого перестою?

— Ми працюємо над цим. Прораховуємо, з яким обладнанням, штатом, картинами поновимо діяльність. Сподіваємося, що 24 буде останньою датою. Певну програму маємо. Можу сказати, що на 90% ми можемо відчинитись хоч завтра. Наші колеги чекають на це з нетерпінням. Думаю, що продовжимо з того самого репертуару, на якому закінчили. Я вважаю, що авдиторія відгукнеться — вони чекають на це не менше, ніж ми.

— Влаштуєте якесь святкування?

— Думаю, зробимо якісь урочистості, бо ми дуже скучили за нашими глядачами. Буде наче як нове відкриття, тим паче що кінотеатр «Жовтень» вже переживав дещо подібне після пожежі й ремонту в 2015. На жаль, історія повторюється.

— А загалом, яким стане «Жовтень» після карантину?

— Наша перша мета зараз — продовжити працювати в тому ж напрямку, що ми й працювали, збільшувати авдиторію. Зараз, звісно, головна думка — відкрити двері «Жовтня» для наших глядачів, щоб вони всі повернулися до нас.

Ми маємо великі плани щодо розвитку «Жовтня» як культурного осередка. Щоб глядачі могли не тільки дивитися кіно, а й проводити час якомога різноманітніше. Відвідувати  фотовиставки — адже в нас є «Кіногалерея», є книжкова крамниця, де ми по неділях робимо зустрічі читачів з авторами книжок. Ми й далі будемо функціонувати як фестивальний центр. На жаль, цьогоріч ми втратили можливість провести фестиваль DocuDays. Це для нас дуже прикро, але ми розуміємо, що це переживемо і ми продовжимо з ними співпрацювати. Вони вже пообіцяли, що восени проведуть фестиваль в іншому форматі. Тобто ми й далі розвиватимемось, будемо культовим кінотеатром не тільки в Києві, а й у країні.

***

КІЛЬКА ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО КІНОТЕАТР «ЖОВТЕНЬ»

«Жовтень» (офіційна назва ТОВ «Кіноман») — комунальний кінотеатр Києва. Розпочав роботу в 1931 році під назвою «Дев’яте Держкіно».

До 25-річчя кінотеатру, що відзначалося 8 листопада 1955, залу «Жовтня» вперше в Україні було обладнано для показу широкоекранних фільмів.

У 2004 в «Жовтні» з’явилася стіна-колаж з фотопортетами українських кінематографістів та знакових фігур іноземного і радянського кіно. Створили її з нагоди відкриття зали «Кіноман» поряд із цим залом.

«Жовтень» — учасник програм Міжнародної асоціації кінотеатрів Europa Cinemas. Асоціація зосереджує свою діяльність на просуванні європейської кінопродукції шляхом підтримки кінотеатрів.

В «Жовтні регулярно проходять найбільші українські фестивалі «Молодість», DocuDays і «Тиждень кінокритики», а також різного роду ретроспективи й презентації фільмів їхніми авторами.

Станом на кінець жовтня 2014 в кінотеатрі функціонувало шість залів: «Гегемон» на 400 місць, «Кіноман» (175), «Аншлаг» (70), «Класік» (50), «Сеанс» (22), «Солодке життя» (20), а також конференц-зала. Після відбудови кількість крісел у кінозалах змінилася. Наприклад, у залі «Аншлаг» їх тепер 55.

У жовтні 2014 кінотеатр було підпалено ультраправими екстремістами. Внаслідок пожежі та пошкодження водою під час її ліквідації будівля зазнала значних руйнувань. Справа відновлення «Жовтня» згуртувала представників влади, громадських активістів і компанії комерційного сектору

Після відбудови у жовтні 2015-го у  кінотеатрі у демонструвався фільм «Юність» Паоло СОРРЕНТІНО. Стрічка зібрала в прокаті рекордну кількість глядачів за десять років прокату авторського кіна у «Жовтні»— 10 100.

«Жовтень» є одним з небагатьох кінотеатрів, де можна регулярно дивитися українське кіно.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»
Газета: 
Рубрика: