Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

«Наші серця і душі поріднила ідея миру»

Учасники «Народної філармонії» піднімають бойовий і патріотичний дух українців
14 травня, 2014 - 17:27
ВИСОКИМ ПАТРІОТИЧНИМ ДУХОМ БУЛИ CПОВНЕНІ СТАРОВИННІ ПІСНЕСПІВИ, ПОВСТАНСЬКІ ПІСНІ У ВИКОНАННІ ЛІДЕРА ГУРТУ «ХОРЕЯ КОЗАЦЬКА» ТАРАСА КОМПАНІЧЕНКА / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

У рамках цього мистецького проекту проходять концерти-зустрічі митців із військовослужбовцями по всій території України. Учасниками «Народної філармонії» стали: відома актриса театру і кіно Раїса Недашківська, кобзар-лірник Тарас Компаніченко, учасник гуртів «Божичі» та «ПоліКарп» Валерій Гладунець, а також музиканти гуртів «Хорея козацька», «Тарута», «Горлиця», композитори Ірина Кириліна і Леся Горова, співаки-барди Володимир Гонський і Тетяна Володай, лауреати міжнародних конкурсів Руслана Лоцман, Артем Хоманько, історики, викладачі та студенти, журналісти Громадського телебачення, кореспонденти, активісти «Автодозору» та інші.

— Ми вирішили поїхати військовими частинами, тому що це саме ті місця, де ми сьогодні потрібні. Вже відбулися концертні програми під назвою «Великдень у Армії», — розказала координатор мистецького проекту «Народна філармонія» Руслана Лоцман. — Із Благодатним Вогнем завітала до солдатів народна артистка України Раїса Недашківська. Її участь у концерті стала справжнім сюрпризом. Вона захопила глядачів цікавими монологами та яскравими спогадами зі своєї тривалої акторської кар’єри. Концерти вже відбулися у військових прикордонних частинах Чернігівщини, Очакова, в Миколаївській, Одеській та Київській областях.

Високим патріотичним духом були наповнені старовинні піснеспіви, повстанські пісні у виконанні лідера гурту «Хорея Козацька» Тараса Компаніченка. У своїх поетичних виступах Раїса Недашківська поєднувала молитовне звернення зі словами щирої вдячності та гордості за наших воїнів, яким сьогодні випала доля зберегти нашу державу. Учасники «Народної філармонії» побували в українських військовослужбовців, які виїхали з окупованого Криму та продовжують службу в Одесі. Щирими оплесками супроводжували вони виступи лідерів гурту «Тарута» — Олени та Євгена Романенків. Їхні запальні пісні, ритмічні мелодії та фольклорні наспіви надихали слухачів. Спеціально для моряків вони виконали українську народну пісню про військових на кораблі. Яскравим спільним номером, в якому брали участь артисти «Народної філармонії» й військовослужбовці, стало виконання пісні про «Капітана» трьома мовами. У деяких частинах на півдні України нас зустрічали й сім’ї військовослужбовців, які покинули власні домівки на Кримському півострові й нині тимчасово мешкають у санаторіях Одещини та Миколаєва. Концерт тривав три години і він поєднав митців і воїнів, а у фіналі разом заспівали Гімн України та «Боже, Великий, Єдиний».

До кожної військової частини «Народна філармонія» приїжджала не з порожніми руками.  Привітати українську армію зголошуються чимало активістів: жителі Черкащини передали морякам цілий автобус із гуманітарною допомогою, а для дітей військових — солодощі та іграшки; окремі доброчинці передали для моряків електрочайники та праски (жителі сіл Шполянського району Черкаської області, колектив ТОВ «ІНТЕРПАП»), а також різні пожертвування для військовослужбовців.

До речі, близько двохсот історичних книжок про славних воїнів минулого і сучасності подарував військовим Чернігівщини активний громадський діяч, публіцист і бард, ведучий Євромайдану Володимир Гонський.

Як зізнається Раїса Недашківська: «Наші серця і душі поріднила ідея миру. Це завжди були дуже теплі зустрічі, хоча відчували й моторошні моменти, коли ми виступали у військових частинах Сумщини, що на кордоні з Росією. Вириті рови справляють абсолютне відчуття прифронтової лінії... Важливо, що патріотичний дух людей високий, і всі розуміють, що тільки разом ми зможемо здолати труднощі, які сьогодні випали на долю України...»

Основна мета проекту «Народна філармонія» — збереження цілісності України, забезпечення миру й єднання народу, підняття бойового духу української армії та активності щодо вступу до лав Національної гвардії (проект відбувається також за сприяння Міністерства культури та Міністерства оборони України).

Марія ВИШНЕВСЬКА
Газета: 
Рубрика: