Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Не красти, не брехати, не прагнути влади

У Львові представили виставу «Соло для мідних труб»
23 квітня, 2019 - 10:47
ФОТО АНДРІЯ КУБ’ЯКА

Прем’єра п’єси на чотири дії відбулася в Театрі імені Марії Заньковецької. Автор сценарію та режисер — заньківчанин Орест ОГОРОДНИК, і це вже п’ята постановка за сценаріями заслуженого діяча мистецтв України. Попередні: «Криза», «Останній Гречкосій», «Блазні мимоволі» та «Безодня» — у чинному репертуарі театру, бо ці вистави сучасної та гостросоціальної тематики глядачі сприймають дуже схвально.

...Обдурені вкладники банку і родина директора цієї фінансової установи, який хоче стати мером... Декорації нагадують маєток Пшонки — з відповідними сумнозвісними портретами і «промовистим» дверним дзвінком на мелодію «Money» («Гроші»).

У центрі уваги родини — присяга від діда-прадіда: «Не красти, не брехати, за жодних обставин не прагнути влади». І, власне, довкола тієї реліквії й розгортаються події. Бо насправді все доволі трагічно, коли «потрібно брехати тим, хто знизу; лизати тим, хто зверху; зраджувати тих, хто всередині, і... платити». Адже істина стара як світ: що вище злетів, то нижче падати. І Бог все бачить.

«Ідея присяги не пов’язана тільки з політикою, — говорить Орест Огородник. — Моя думка така: якби всі політики дотримувалися своєї присяги, якби всі лікарі дотримувалися клятви Гіппократа, якби всі військові дотримувалися присяги, то суспільство було б цілком інакшим. І не тільки наше — всього світу. Але України це стосується насамперед, бо занадто багато було в нашій історії зрадників, колабораціоністів, перевертнів».

Музичний лейтмотив вистави — пісня «Я стужився, мила, за тобою» («Явір і яворина»). Художник — Богдан Покровецький. У ролі глави сімейства, нечесного банкіра і потенційного міського голови, Юрія Сови — Орест Гарда та Олександр Норчук. У ролі його батька, зберігача сімейних традицій і правдолюбця, Василя Сови — Януш Юхницький та Олександр Кузьменко.

Перші два прем’єрні покази вистави відбулися з переаншлагами. А далі «Соло для мідних труб» в афіші Театру Заньковецької 4, 5,16 і 28 травня.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ