Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Ні насильству!

25 листопада у Києві відбудеться прем’єра вистави «Шрами»
21 листопада, 2019 - 19:54
ФОТО НАДАНО «ДИКИМ ТЕАТРОМ»

Постановку «Дикого театру» представлять на «Сцені 6» (Довженко-центр). «Для нашого театру важливо робити відверті й чесні проєкти — проєкти, що можуть надихнути людей на зміни у житті. «Шрами»  створені з реальних історій, якими з нами поділилися жінки різного віку з різних куточків країни. І виявилось, що не важливо, зі сходу ти чи із заходу, 16 тобі чи 54, — рубці від насилля болять однаково», — підкреслила Ярослава КРАВЧЕНКО, засновниця «Дикого театру», адвокатка руху HeForShe в Україні.

Історії «Шрамів» зібрала драматургиня Кіра Малініна, режисерка проекту —  Наталка Сиваненко, художниця — Леся Головач. Ролі виконають актриси: Анна Кузіна, Анна Абрамьонок, Наталка Кобізька і Марина Сердешнюк.

«15 мільйонів дівчат-підлітків у всьому світі пережили насильницький секс. Навіть якщо ми цього не усвідомлюємо, ми щодня є свідками та спостерігачами цієї «культури зґвалтування», оскільки нас оточує мізогіністична мова, байдужість до згоди чи гламуризація насильства на екрані. Половина українців вважає, що зґвалтування є виною жінки, якщо вона вживала алкоголь. Це показує що звинувачення жертви у насильстві, тривіалізація зґвалтування та стигма, з якою стикаються ті, хто пережив насильство, є занадто поширеними явищами. Під час кампанії «16 днів» і за допомогою цієї п’єси ми закликаємо людей з усіх верств життя дізнатися більше, змінювати випадки об’єктивації та применшення жінок і виступити проти поширеної культури зґвалтування!» — каже Анастасія ДІВІНСЬКА, представниця ООН Жінки в Україні.

Проєкт «Шрами» реалізовано в рамках всесвітньої кампанії 16 Днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства, що починається 25 листопада, в Міжнародний день ліквідації насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня, Дня прав людини. Із 27 листопада до 3 грудня виставу безкоштовно покажуть у п’яти містах: Луцьку, Чернівцях, Сумах, Запоріжжі та Херсоні.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ