Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Одна з найбільших у світі!

9-метрову кришталеву люстру Одеської Опери спустили до... партеру
20 січня, 2021 - 10:57
ФОТО НАДАНО ОДЕСЬКОЮ ОПЕРОЮ

Одеська Опера не втрачає жодного дня локдауну і, крім творчих, репетиційних процесів, — займається певними важливими ритуалами. Вони відбуваються не публічно, проте карантинний формат подарував нам можливість побачити цей процес в деталях і дещо дізнатися через всюдисущий Інтернет.

Одну з головних визначних пам’яток Одеського театру опери і балету — гігантську кришталеву люстру — два рази на рік опускають і вона проходить, так звану, профілактику. Театральні монтувальники опускають її на рівень партеру, миють і замінюють лампочки.

Під час цього щорічного ритуалу у Люстри-Примадонни замінюють 196 лампочок та перевірять її стан в цілому. Процес опускання, піднімання та догляду триває близько трьох днів і в ньому приймають  участь практично всі цехи та дільниці театру. Для того, щоби люстру спустити вниз, використовують спеціальну вишку і розбирають підлогу залу для глядачів. Проте, за три дні — вона знов велично височітиме у самому центрі розкішного залу Одеської Опери.

Біографія «Кришталевої примадонни» не менш вражаюча, ніж вищеописаний процес. Вона — точна копія тієї, що висвітлювала зал для глядачів Міського театру в день його відкриття — 1 жовтня 1887 року. Оригінальну люстру вкрали румунські загарбники під час Другої світової війни, а нинішню виготовили після звільнення Одеси, покривши деталі позолотою, а плафони, виготовивши з богемського скла.  Тепер цифри: висота люстри — становить дев’ять метрів, діаметр — чотири, а вага близько 2,5 тонн.

Наступного разу цей ритуал відбудеться влітку. Можливо, коли карантин закінчиться, — декому  пощастить побачити це заворожуюче дійство наживо.

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА
Газета: 
Рубрика: