Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Пересувна музейна колекція

«AРТ-ВОЯЖ» завітав до Чернігова
22 листопада, 2021 - 17:12
Бернадскький В.Д. Старий фонтан

Нагадаємо, вереснева експозиція «АРТ-ВОЯЖУ» з успіхом була представлена в місті Суми, а тепер Перший приватний музей сучасного мистецтва України вирушив у древнє місто Чернігів. Цього разу колекція творів сучасних українських митців розмістилася в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана.

Зазвичай ми запрошували на виставки у свої експозиційні зали, які час від часу змінювали адресу. Сьогодні ж, у час, коли наш музей у стані будівництва і змін, ми вирішили самі проїхатися Україною. Ті, хто не мав змоги дістатися Києва, дізнаються про музей і про колекцію ближче до себе.

Рушили у подорож! Чергова зупинка — Художній музей міста Чернігів.

Нагадаємо, колекція Першого приватного музею сучасного мистецтва України — а це майже шість тисяч унікальних творів, власником якої є фундатор — Сергій Цюпко, вважається однією із найбільш повних та репрезентативних зібрань українського живопису, графіки, скульптури й декоративно-ужиткового мистецтва ХХ — ХХІ століть.

Приватна колекція, яка почала формуватися ще тридцять років тому, здобула статус Музею сучасного мистецтва України, який 17 червня 2005 року відкрив свої двері відвідувачам.

Шолтес З. Краєвид з копицями

Мистецькі проєкти, ініційовані нашим музеєм, широко відомі: «Мистецька Мапа України» супроводжувалася ланцюгом масштабних експозицій та виданням супровідних ґрунтовних каталогів. Проєкт «Сімейні цінності — Родинні зв'язки» — багаторічне джерело дослідження творчих династій. Можливості музейних фондів сприяють втіленню будь-яких творчих проєктів, у тому числі й того, що ми представляємо нині — «АРТ-ВОЯЖ».

Максименко М.А. На полі

Шишко С.Ф. Осінь над Дніпром

Вперше, 2010року, на запрошення Грузії, проєкт був представлений у Національному музеї в Тбілісі. Поціновувачі мистецтва отримали можливість у себе вдома ознайомитися зі збіркою Першого приватного музею України. А нам вояж дав імпульс для продовження нашого творчого поступу.

Представлені в Чернігівському художньому музеї ім. Г. Галагана твори — лише невелика частина робіт із колекції Першого приватного музею сучасного мистецтва України.

Ольхов В. М. Херсонес. Володимирський собор

Рапопорт Борис Наумович. Тепла осінь

На виставці представлено українське мистецтво різних шкіл живопису: закарпатської, київської, кримської, львівської, одеської, харківської. Кожен автор — це цілий всесвіт енергії, думок, почуттів, вражень; це потік любові, щедрості й радості, а ще невтомна праця та виняткова харизма… Познайомитися з творчими роботами Агамян Олени Борисівни, Бровді Івана Васильовича, Волошинова Олега Васильовича, Єржиковського Олега Петровича, Рапопорта Бориса Наумовича, Толочка Віктора Івановича, Сельського Романа Юліановича, сестер Яблонських — Тетяни Нилівни та Олени Нилівни, а також інших талановитих митців зможуть усі охочі в залах Чернігівського художнього музею.

Виставка «АРТ-ВОЯЖ проєкт. Чернігів» триватиме до 23 січня 2022 р.

Фото надані організаторами виставки

Ірина АЛЕКСЄЄВА, мистецтвознавиця