Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

«Первісний авангард»

На Українській студії хронікально-документальних фільмів почалися зйомки фільму про найдавніші українські музичні інструменти
13 січня, 2016 - 11:38
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Це науково-популярна стрічка, яка розкаже про виникнення, усталення, побутування українських музичних інструментів (режисер фільму — Олег Володкевич, сценарист — Богдан Жолдак, оператор — Юрій Мещеряков).  i-pro.kiev.ua нагадує, 23 листопада 2015 р. Державне агентство України з питань кіно уклало контракт із компанією-виробником фільму про надання державної фінансової підтримки, що становить 400 тис грн. Перші зйомки відбулися в репетиційному залі Національного оркестру народних інструментів України. Одним із героїв фільму є художній керівник прославленого колективу, відомий  диригент Віктор Гуцал, який провів відкриту репетицію єдиного у світі оркестру, що складається з 70-ти народних інструментів, серед яких такі прадавні, як кувиця, зозуля, теленці та інші.

За словами режисера стрічки, філософія української ментальності передаватиметься у фільмі через трансформацію етнічних інструментів нашого народу і звучанням сучасного музичного авангарду.

— Ми проводимо експеримент — деякі інструменти спеціалісти відтворять згідно з автентичними технологіями і продемонструють їх нове звучання у новій комп’ютерній обробці, до того ж, об’єднавши первісні звуки із сучасним музичним авангардом, — розказав режисер Олег ВОЛОДКЕВИЧ.

Як зазначають автори картини, тема та історичні факти, які порушують у фільмі «Первісний авангард», можуть стати першим ґрунтовним дослідженням в аудіовізуальній сфері про українські народні музичні інструменти. Фільм планують випустити вже весною.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 
Рубрика: