...Незгода у власних лавах є смертельнішою за ворожі мечі, а внутрішні розбіжності відчиняють двері іноземним загарбникам.
Карл Густав Еміль Маннергейм, державний та військовий діяч Фінляндії, президент Фінляндії

Пісні про волю і свободу

Ансамбль «Хорея козацька» 14 жовтня виступить у Національній філармонії
9 жовтня, 2018 - 18:27
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

«У мене все життя проходить під акомпанемент революцій, бунтів і повстань», — жартує Тарас КОМПАНІЧЕНКО, лідер гурту «Хорея козацька». Він відомий як виконавець на лірі, кобзі й «старосвітській» бандурі. Музикант досліджує і популяризує українську пісенну традицію від найдавніших часів, є знавцем поезії доби визвольних змагань. Компаніченко був в епіцентрі вкраїнських революцій: давав десятки концертів під час Революції на граніті в 1990-х, у період Помаранчевої революції 2004-го та Революції гідності 2013—2014 років. Створений ним 2005 року ансамбль давньої музики «Хорея козацька» співає маловідомі українські пісні, канти, віднайдені в архівах, у рукописних та друкованих збірниках. Щодо сценічного іміджу музикантів у гурті Компаніченка, то шаровари тут не є вирваним із контексту оперетковим елементом, що відсилає до такої собі казенної «українськості» чи «козацькості». Вони тут є лише менш помітною часткою строю козацької старшини (поверх них одягаються шовкові жупани й оксамитні кунтуші, гаптовані золотом каптани). Загалом музичні реконструкції «Хореї Козацької» виразно тяжіють до високих зразків українського бароко і до «вищого» регістру фольклору.

На Покрову концерт «Хореї козацької» у філармонії відбудеться за підтримки ГО «Країна мрій» під патронатом Олега Скрипки. У програмі «Вже воскресла Україна» прозвучать пісні кількох українських революцій, зокрема ми почуємо варіант гімну «Ще не вмерла Україна» в обробці Олександра Кошиця 1920 року та інші легендарні твори.

 

Олеся НАЙДЮК
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ