Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Подільська поетеса стала лауреатом премії «Осіннє золото»

16 жовтня, 2013 - 10:57
ОКСАНА РАДУШИНСЬКА / ФОТО ПЕТРА РАДУШИНСЬКОГО

Оксана Радушинська вперше отримала нагороду не за журналістську діяльність, а за пісні. Ця поетеса з Хмельницького активно бере участь у різних соціальних проектах, видає книжки для дітей («Щоденник Славка Хоробрика», «Сонячне зайченя», «День полив’яної казки» тощо), пише прозу, романси й колискові пісні. А тепер стала ще й лауреатом літературно-мистецької премії ім. Дмитра Луценка «Осіннє золото», яку в Україні присвоюють за популяризацію музично-пісенного мистецтва.

Нещодавно в Будинку офіцерів Києва Оксана Радушинська провела творчий вечір «М’ятний сон осені». Літературно-пісенна програма познайомила глядачів не лише із творчістю авторки, а й з композиторами: Іваном Пустовим, Олегом Круторогим, Віктором Николишиним, Борисом Лободюком. Пісні Оксани Радушинської звучали у виконанні Марії Ясіновської, Світлани Мирводи, Степана Тимчишака, Віктора Шайди, Анни Ласкар, Наталії Каськової, Богдани Ясінської, Ірини Блискун, та інших.

Своєрідною оздобою концерту стали хореографічні номери у виконанні колективу «Блек-денс Імперіал» та композиція з сопілками від віртуоза Івана Пустового. Зворушливі емоції у глядачів і вигуки «Браво!» викликав виступ артистів Хмельницького обласного театру ляльок «Дивень» із мініатюрою (в стилі театру тіней) за ліричною поезією Радушинської. Нагадаємо, римовано-музична історія Оксани розпочалася з поезії «Чотири дні». Тоді композитор Олег Круторогий поклав вірш на музику. Так народилася пісня.  Моя справа маленька — «зшити» словам одяг, а чи ляжуть вони на музику, це вже зовсім інше, — говорить Оксана РАДУШИНСЬКА. — В житті мені пощастило із співавторами-композиторами, які вдихають у мою поезію музику. Я пишу лише на замовлення моєї душі».

Валентина КОВАЛЬЧУК
Газета: 
Рубрика: