Наша перемога — це перемога нашої ідеї, повне її здійснення.
Степан Бандера, український політичний діяч, лідер ОУН

Полетіли!

Із 13 до 17 червня відбудеться фест актуального мистецтва Porto Franko
14 червня, 2018 - 11:50
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Цьогоріч Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва перетворить Івано-Франківськ — місто, в якому традиційно проводиться, — на повітряний порт. Слоган Porto Franko 2018: «Порт Франківськ — турбіна сучасного мистецтва України».

Урочисте відкриття форуму також пов’язано з темою повітря, і  відкриє захід — футуристична опера «Аерофон» у виконанні вокалістів Nova Opera та музикантів. Демонструватиметься світлове шоу, де використають звуки... авіаційних моторів і голоси диспетчерів аеропортів. Спеціально для цієї імпрези в Івано-Франківськ на днях прибув «головний хедлайнер фестивалю»  — український літак Ан-2.

У програмі різні локації: музика, театр, поезія, кіно, візуальне мистецтво. Театральна програма — одна з найсильніших і найцікавіших. Організатори запросили на форум двох «китів» світової режисури — це Еймунтас Някрошюс (на фото)та Оскарас Коршуновас із Вільнюса. Вони покажуть «Книгу Йова» та «Чайку». Не пропустять глядачі «Oh, Magic» — балет видатного австрійського хореографа Сімона Маєра за участю чотирьох танцівників, двох... роботів та механічного рояля.

Режисер Івано-Франківського драматичного театру Ростислав Держипільський представить експериментальну постановку «Модільяні. Я пройшов мостом, якого не існує». Це історія останніх трьох років життя видатного художника Амадео Модільяні, одна з робіт якого входить до трійки найдорожчих картин світу. Дія розгортатиметься в наш час, у стінах... психіатричної лікарні, в уяві чоловіка, що вважає себе генієм...

Інсценізацію роману Е.М. Ремарка «На Західному фронті без змін» покажуть у Палаці Потоцьких. По-своєму прочитають польські артисти повість М. Матіос «Солодка Даруся», а «Весілля» представлять митці проекту «САД Божественних Пісень».

Юрій Андрухович покаже фрагменти свого нового роману «Коханці юстиції» під музику гурту «Сон сови», письменник Володимир Єшкілєв та музикант MANU стануть частинами спільного перфомансу, а Сергій Жадан приїде зі своїм експериментальним проектом «Лінія Маннергейма» та інш.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments