Демократія - це коли два вовки і ягня голосують щодо обіднього меню. Свобода - це коли добре озброєнне ягня оспорює результат такого голосування
Бенджамін Франклін, один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець, масон

Полетіли!

Із 13 до 17 червня відбудеться фест актуального мистецтва Porto Franko
14 червня, 2018 - 11:50
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Цьогоріч Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва перетворить Івано-Франківськ — місто, в якому традиційно проводиться, — на повітряний порт. Слоган Porto Franko 2018: «Порт Франківськ — турбіна сучасного мистецтва України».

Урочисте відкриття форуму також пов’язано з темою повітря, і  відкриє захід — футуристична опера «Аерофон» у виконанні вокалістів Nova Opera та музикантів. Демонструватиметься світлове шоу, де використають звуки... авіаційних моторів і голоси диспетчерів аеропортів. Спеціально для цієї імпрези в Івано-Франківськ на днях прибув «головний хедлайнер фестивалю»  — український літак Ан-2.

У програмі різні локації: музика, театр, поезія, кіно, візуальне мистецтво. Театральна програма — одна з найсильніших і найцікавіших. Організатори запросили на форум двох «китів» світової режисури — це Еймунтас Някрошюс (на фото)та Оскарас Коршуновас із Вільнюса. Вони покажуть «Книгу Йова» та «Чайку». Не пропустять глядачі «Oh, Magic» — балет видатного австрійського хореографа Сімона Маєра за участю чотирьох танцівників, двох... роботів та механічного рояля.

Режисер Івано-Франківського драматичного театру Ростислав Держипільський представить експериментальну постановку «Модільяні. Я пройшов мостом, якого не існує». Це історія останніх трьох років життя видатного художника Амадео Модільяні, одна з робіт якого входить до трійки найдорожчих картин світу. Дія розгортатиметься в наш час, у стінах... психіатричної лікарні, в уяві чоловіка, що вважає себе генієм...

Інсценізацію роману Е.М. Ремарка «На Західному фронті без змін» покажуть у Палаці Потоцьких. По-своєму прочитають польські артисти повість М. Матіос «Солодка Даруся», а «Весілля» представлять митці проекту «САД Божественних Пісень».

Юрій Андрухович покаже фрагменти свого нового роману «Коханці юстиції» під музику гурту «Сон сови», письменник Володимир Єшкілєв та музикант MANU стануть частинами спільного перфомансу, а Сергій Жадан приїде зі своїм експериментальним проектом «Лінія Маннергейма» та інш.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments