Як крапля довбе камінь не дворазовим, а багаторазовим падінням, так і людина стає мудрою не від дворазового, а від багаторазового читання.
Джордано Бруно, італійський філософ епохи Відродження, поет, представник пантеїзму

ПуленкFest

В Києві відбудеться Перший міжнародний музичний фестиваль
15 травня, 2019 - 19:18

До Дня Європи Національна музична академія України започатковує новий мистецький проект     — Міжнародний фестиваль «Європейська Весна в Академії», який включатиме різноманітні концертні, творчі та наукові заходи, присвячені певній знаковій особистості. Цьогоріч такою постаттю стане видатний французький композитор Франсіс Пуленк, якому виповнилось би 120 років від дня народження.

Спадщина композитора становить приблизно 150 творів! Найбільшою художньою цінністю вважається вокальна музика — опери, кантати, хорові цикли, пісні, найкращі з яких написані на вірші П.Елюара. Саме в цих жанрах по-справжньому відкрився щедрий дар Пуленка-мелодиста. Як зазначають музикознавці, подібно мелодіям Моцарта, Шуберта, Шопена, твори Пуленка поєднують доброзичливу простоту, тонкість та психологічну глибину душі людської. Саме мелодійна чарівність принесла успіх музиці Франсіса Пуленка в різних країнах світу.

ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА

У межах фестивалю, який відбудеться за підтримки Французького інституту в Україні, 17 і 18 травня відбудеться науково-практична конференція «Франсіс Пуленк і його друзі в сучасному музикознавчому просторі» за участі провідних українських та іноземних музикознавців. Головним гостем стане професор Ерве Лякомб             — відомий французький науковець, завідувач кафедри музики та музикознавства Universitй Rennes 2, автор фундаментальної монографії Francis Poulenc. Месьє Лякомб також проведе майстер-клас для студентів академії.

До речі, двоюрідний онук Франсіса Пуленка месьє Бенуа Серенж, який очолює Товариство друзів Франсіса Пуленка (Associationdesamisde Francis Poulenc), у листі до оргкомітету висловив захоплення проектом та привітав із організацією першого в Україні форуму такого рівня.

У програмі фестивалю заплановано кілька концертів.17          травня у Великому залі НМАУ відбудеться вечір за участі Симфонічного оркестру студентів академії (художній керівник і диригент Ігор Палкін — на фото). Лунатимуть твори Франсіса Пуленка — Концерт для 2-х фортепіано з оркестром (солісти — Ірина Алексійчук і Юрій Кот) і «Сільський концерт» для клавесина з оркестром (прем’єра в Україні; солістка — Олена Жукова) та опуси Моріса Равеля — «Болеро» і Концерт для фортепіано з оркестром (солістка — Марія Пухлянко).

У камерній імпрезі 19 травня в Малому залі академії будуть представлені рідко виконувані в Україні вокальні та інструментальні композиції Пуленка. Вхід на всі заходи — вільний.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: