Вся історія людства — це боротьба держав віри з державами сумніву — в ім'я перемоги віри.
Юрій Липа, громадський діяч, письменник, поет, публіцист, автор української геополітичної концепції, ідеолог українського націоналізму

Розшукуваний та бажаний

21 червня, 2008 - 00:00
ФІЛЬМ «ПІАНІСТ» ПРИНІС РЕЖИСЕРУ ТРИ «ОСКАРИ», СІМ «СЕЗАРІВ», ЧОТИРИ ПРИЗИ BAFTA Й «ЗОЛОТУ ПАЛЬМОВУ ГІЛКУ» / РОМАН ПОЛАНСЬКІ ЗНОВУ В ЦЕНТРІ УВАГИ

Документальний фільм, присвячений відомому режисеру, творцю прекрасного «Піаніста» Роману Поланські, викликав обурення у представників Лос-Анджелеського суду, пише pravda.ru. На їхню думку, деякі факти в стрічці не відповідають дійсності. «Ми змінили слова у кінцівці фільму, щоб вони відображали події, які суд повідомив нам лише наприкінці минулого тижня», — говорять співробітники телеканалу HBO, який готує прем’єрний показ фільму.

У фільмі Марини Зенович «Роман Поланські: розшукуваний та бажаний» розповідається про судовий процес 1978 року над режисером, якому були пред’явлені обвинувачення по шести пунктах, у тому числі спокушання та згвалтування 13-річної дівчинки. Творці картини подали певну інформацію некоректним чином, начебто у 1997 року Роману Поланські, який ховається у Франції, було дозволено повернутися в Сполучені Штати та вдасться уникнути тюремного ув’язнення, якщо судовий розгляд буде продемонстровано по телебаченню.

Однак, за заявою Верховного суду Лос-Анджелесу «інформація у фільмі є повністю вигаданою та не заснованою на реальних фактах». У виправленому варіанті говориться: «Суддя настояв на тому, що слухання має бути публічним, а процес буде відкритим для журналістів. Побоюючись, що його будуть показувати по телебаченню, Поланські відмовився».

Перебуваючи в бігах, Роман Поланські навіть не зміг бути присутнім у 2003 році на церемонії вручення премії «Оскар» — його фільм «Піаніст» був удостоєний відразу трьох нагород: «Кращий режисер», «Кращий актор» та «Кращий сценарій». Крім того, картина отримала сім призів Французької кіноакадемії Сезар, два — Британської кіноакадемії BAFTA, чотири — Національної асоціації Кінокритик США, приз Іспанської кіноакадемії GOYA та «Золоту пальмову гілку» Канського кінофестивалю на додачу. Режисер побоювався, що його арештують на в’їзді до країни.

Євгенія ЄЗЕРСЬКА
Газета: 
Рубрика: