Україна в тій чи іншій формі буде. Не змусиш ріку текти назад, так само і з народом, його не змусиш зректися ідеалів
Павло Скоропадський,Гетьман Української Держави, український державний, політичний і громадський діяч

Розшукується Галатея!

19 та 20 травня кияни вдруге побачать барокову оперу "Дідона та Еней" (постановка Тамари Трунової)
17 травня, 2018 - 17:42
Головні партій виконають: Тетяна Журавель (Белінда), Інна Гусєва (Дідона) та Євген Прудник (Еней) / Фото Олексія КАРПОВИЧА

Незалежний проект Open Opera Ukraine, який уже встиг гучно заявити про себе, презентувавши у Києві, Львові та Сумах власну версію шедевра Генрі Перселла "Дідона та Еней", знову розшукує професійних співаків та музикантів, які прагнуть виконувати музику химерної та загадкової доби бароко. 

Цього разу амбітні (і небезпідставно, адже їхня "Дідона..." уже очолила перелік номінантів на премію «ГРА») організатори ставитимуть оперу Генделя "Ацис і Галатея", написану на початку XVIII ст. Головний принцип той самий - історично інформоване виконавство. Простіше кажучи: твір звучатиме максимально близько до того, як він звучав за часів Генделя, а отже, будуть і досвідчені консультанти з-за кордону, і майстер-класи для українських музикантів, й іноземні легіонери, які вже мали справу зі старовинними інструментами, і, власне, інструменти, яких в Україні навіть немає. 

Проте виконавців - солістів, хористів та оркестрантів - шукають саме в нашій країні. Усіх, хто подав заявку на кастинг та відповідає професійним вимогам, із 22 по 25 травня прослухає Ілля Король - справжній знавець барокової музики із Відня, який, до речі, народився тут, у Києві. Нині Ілля, самобутній скрипаль та диригент, працює навіть із метрами Голлівуда. Як то кажуть, знай наших!

"Ацис і Галатея" - це, по суті, любовний трикутник: прекрасна німфа Галатея закохалася в юнака Ациса, тоді як її саму безнадійно кохав циклоп Поліфем. Чим закінчилася історія - в курсі знавці давньогрецьких міфів і барокової музики. Решта ж публіки дізнається восени, дочекавшись прем'єри. 

А вже цими вихідними у Києві знову покажуть "Дідону та Енея" і, як запевняють організатори, востаннє. Цього разу повномасштабна опера вперше звучатиме у головному павільйоні ВДНГ! 

Оскільки проект не лише розважальний, але й освітній, на відкриту репетицію Open Opera Ukraine запросили студентів столичних вишів. Тож 18 травня у молоді з'явиться унікальна можливість почути й побачити, як робиться вистава, як працюють маестро Ілля Король та режисер Тамара Трунова, виконавці головних партій Євген Прудник (не лише чудовий баритон, соліст Національної оперети України, а й титулований спортсмен-армрестлінгіст, який готується до чергового чемпіонату Європи) і чудові молоді співачки Інна Гусєва та Тетяна Журавель... Історія Дідони та Енея, така близька українцям завдяки Котляревському, стане ще ближчою - через музику англійця Перселла.

Анна ШЕСТАК
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments