Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Селфі з... головою Гоголя

У Дніпрі вперше відбувся Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва DniPro ГогольFest
1 жовтня, 2019 - 10:10
ФОТО НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ ФЕСТИВАЛЮ

Захід відбувався у місті в межах програми «Культурна столиця». Для відкриття цієї події на площі Героїв Майдану облаштували велику сцену та інсталяцію з голови Миколи Гоголя, біля якої кожен може зробити селфі. Фестиваль розпочався грандіозним шоу від режисера Влада Троїцького PRO dni PRO за участі рейв-бенду «ЦеШо» і музично-театральної формації Nova Opera. Це потужне мистецьке дійство, до створення якого долучилися найкрутіші музиканти, актори, художники, технічні спеціалісти. Музичний медіаперформанс передав розмаїття стилів сучасного мистецтва — новий погляд на оперу з поєднанням сучасних тенденцій у медіаарті.

«У кожного «ГогольFest» є свої фішки. Це не лише спектаклі, концерти, перформанси, а й можливість зрозуміти місто, спростувати деякі кліше, передусім внутрішні — поглянути на самих себе крізь призму сучасного мистецтва. В фестивалі задіяне дніпровське художнє, артистичне ком’юніті, тобто основний його контент базується на тих людях, які мешкають у Дніпрі — місті з великим культурним потенціалом. Тут є кому робити і для кого», — зауважив позаштатний радник міського голови з питань культури, заслужений діяч мистецтв України Євген Гендін.

Зі свого боку директор «ГогольFest» Максим Демський зазначив: «Загалом івенти фестивалю полягають у переосмисленні простору. Маємо чотири фестивальні майданчики. Один з яких — станція метро, де теж хочемо, так би мовити, народити ідею і показати інший зріз цього місця і як все це може виглядати з цікавими речами і формами». Після старту фестивалю відбулося відкриття ще однієї локації — це кіностудія на вулиці Телевізійна. Там для гостей організували артвечірку з нічними музичними сценами та кіноклубами. Загалом фестивальні заходи DniPro ГогольFest тривали три дні. Серед них перформанс «ДніПрометей» —  біля недобудованої станції метро «Центральна» на площі Героїв Майдану; опера-реквієм IYOV, яка увійшла до ТОП-10 опер світу в 2018 році, спектакль «Сон Аліси» від центру сучасного мистецтва «ДАХ», виступи експериментального етноелектронного дуету OY Sound System і легендарного фрік-кабаре Dakh Daughters. Нагадаємо, у Брюсселі «ГогольFEST» став одним із переможців європейської премії EFFE Awards 2019—2020 і потрапив до ТОП-5 фестивалів Європи.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: