Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Селфі з... головою Гоголя

У Дніпрі вперше відбувся Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва DniPro ГогольFest
1 жовтня, 2019 - 10:10
ФОТО НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ ФЕСТИВАЛЮ

Захід відбувався у місті в межах програми «Культурна столиця». Для відкриття цієї події на площі Героїв Майдану облаштували велику сцену та інсталяцію з голови Миколи Гоголя, біля якої кожен може зробити селфі. Фестиваль розпочався грандіозним шоу від режисера Влада Троїцького PRO dni PRO за участі рейв-бенду «ЦеШо» і музично-театральної формації Nova Opera. Це потужне мистецьке дійство, до створення якого долучилися найкрутіші музиканти, актори, художники, технічні спеціалісти. Музичний медіаперформанс передав розмаїття стилів сучасного мистецтва — новий погляд на оперу з поєднанням сучасних тенденцій у медіаарті.

«У кожного «ГогольFest» є свої фішки. Це не лише спектаклі, концерти, перформанси, а й можливість зрозуміти місто, спростувати деякі кліше, передусім внутрішні — поглянути на самих себе крізь призму сучасного мистецтва. В фестивалі задіяне дніпровське художнє, артистичне ком’юніті, тобто основний його контент базується на тих людях, які мешкають у Дніпрі — місті з великим культурним потенціалом. Тут є кому робити і для кого», — зауважив позаштатний радник міського голови з питань культури, заслужений діяч мистецтв України Євген Гендін.

Зі свого боку директор «ГогольFest» Максим Демський зазначив: «Загалом івенти фестивалю полягають у переосмисленні простору. Маємо чотири фестивальні майданчики. Один з яких — станція метро, де теж хочемо, так би мовити, народити ідею і показати інший зріз цього місця і як все це може виглядати з цікавими речами і формами». Після старту фестивалю відбулося відкриття ще однієї локації — це кіностудія на вулиці Телевізійна. Там для гостей організували артвечірку з нічними музичними сценами та кіноклубами. Загалом фестивальні заходи DniPro ГогольFest тривали три дні. Серед них перформанс «ДніПрометей» —  біля недобудованої станції метро «Центральна» на площі Героїв Майдану; опера-реквієм IYOV, яка увійшла до ТОП-10 опер світу в 2018 році, спектакль «Сон Аліси» від центру сучасного мистецтва «ДАХ», виступи експериментального етноелектронного дуету OY Sound System і легендарного фрік-кабаре Dakh Daughters. Нагадаємо, у Брюсселі «ГогольFEST» став одним із переможців європейської премії EFFE Awards 2019—2020 і потрапив до ТОП-5 фестивалів Європи.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: