Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

«Щедрик» – у Білому домі

На Різдвяному концерті з успіхом виступили українські музиканти
26 грудня, 2016 - 19:07
ФОТО З САЙТА PODROBNOSTI.UA

У Вашингтоні на Різдвяному концерті в Білому домі прозвучав знаменитий «Щедрик» Леонтовича  у виконанні українських музикантів. Про це повідомляє прес-служба Посольства України в США.

Згідно з повідомленням, «Щедрик» виконали українські музиканти дуету «Дві скрипки» та джаз-бенду «Наталія Лебедєва тріо». Вони стали єдиними іноземцями, включеними в святкову програму, глядачами якої стали тисячі американців. «Більше того, українці єдині, хто виступав два дні поспіль, а концерт, який планувався як двогодинний, був продовжений на прохання глядачів і адміністрації на 30 хвилин, а потім — ще на 30 хвилин. «Щедрику» виповнюється 100 років, і він знову завойовує США», — наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, Микола Леонтович написав «Щедрика» в 1901 році. Після цього він переписував пісню кілька разів. В своєму остаточному вигляді обробка з’явилася в 1919 році. Різдвяна композиція «Щедрик» відома у всьому світі, англійською мовою виконується під назвою Carol of the Bells.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 
Рубрика: