Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Шекспір у сучасній обробці

30 травня у Центрі ім. Л. Курбаса представлять перший соціальний англомовний театр ветеранів та волонтерів АТО
16 травня, 2019 - 11:48
ФОТО НАДАНО ЦЕНТРОМ ІМ. Л. КУРБАСА

Для дебюту Project «W» — Veteran, Volunteerand William обрали відому п’єсу «Дванадцята ніч, або Що захочете» Вільяма Шекспіра, яку виконуватимуть мовою оригіналу — англійською, але це буде сучасний погляд на класику. Дійство відбудеться на сцені Національного центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса.  Ця «Дванадцята ніч — про те, що потрібно цінувати кожну мить свого буття, зберігаючи найголовніше — людяність.

Ідею вистави придумав, ініціював та організував ветеран АТО,  співзасновник та керівник  школи з англійської мови «EAP», волонтер проекту Ігор КАСЬЯН: «Мене турбує слабкий імідж ветеранів АТО в країні, популізм та спекуляція військових тем під час війни. На власному прикладі ми покажемо, що ветерани та волонтери АТО — це не окрема категорія людей в суспільстві. Палаючі очі, жага до життя, англійська за рік і праця на сцені... все це можливо, коли маєш мету».

— Це вистава про перемогу сили духу над страхом, віри над сумнівами, перемогу щирості над фальшем, перемогу життя над смертю, — підкреслює режисер Олексій ГНАТКОВСЬКИЙ. — Це вистава про перемогу любові! Наші «артисти» (ветерани, волонтери АТО і проекту) ніколи не грали на сцені! Вони не знали англійської мови і все роблять вперше! Але вони безмежно вірять у свою гру і цим змінюють світ. А ще доводять, що немає нічого неможливого. Вони показують, що героєм потрібно бути щодня і в усіх своїх справах. Наша вистава — заклик до дій і  маніфест щирості, наївності та добра!».

Нагадаємо, Project «W» Veteran, VolunteerandWilliam  — це унікальний соціальний проект  школи  English Amon People, громадської організації «Елеос-Україна» та Івано-Франківського музично-драматичного театру ім. І. Франка.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: