Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Слухаємо контрабас

17 квітня у приміщенні «Сцени 6» Центру Довженка відбудеться концерт українських прем’єр
16 квітня, 2019 - 10:52
ФОТО НАЗАРА СТЕЦЯ

Лунатимуть твори для контрабасу соло 80-х та 90-х років ХХ століття.

Цей вечір — перший із серії «Дослідження білого». Концерт організовано платформою Kyiv Contemporary Music Days у партнерстві з Центром Довженка.

«Дослідження білого» — серія концертів камерної музики сучасних українських і зарубіжних композиторів — як тих, чиї опуси десятиліттями звучать у стінах концертних залів Парижа, Берліна і Глазго, — так і таких, чиї імена тільки починають відкривати для себе поціновувачі нової музики, — у виконанні провідних українських та східно- і західноєвропейських музикантів.

Програму концерту Назарій Стець склав з опусів, які прозвучать в Україні вперше — через 30 і 20 років після їх створення. Леонід Грабовський (Україна), Теппо Хаута-ахо (Фінляндія), Еліот Картер (США), Стефано Скоданіббіо і Сальваторе Шарріно (Італія): виконання музики цих легендарних композиторів, що створена в період розквіту традиції звернення до контрабасу як до самостійного сольного інструменту, засвідчить вибух нових композиторських ідей у 1980 — 1990-х роках — радикально різних поглядів на манеру письма, композиторську логіку, ставлення до музичної форми і звуку.

ДОВІДКА «Дня»

Назарій Стець — український контрабасист, одним з перших поборників розвитку традиції сольної гри на контрабасі в Україні. Працює в жанрах академічної (класичної та сучасної), джазової та популярної музики.

Учасник фестивалів сучасної музики в Україні (Porto Franko, Два дні і дві ночі нової музики, проекти агентства «Ухо» і платформи Kyiv Contemporary Music Days) і країнах Західної Європи (Manifeste у Франції, «Варшавська Осінь» у Польщі), соліст ансамблю «Київська Камерата», контрабасист гурту «Правиця». Назарію присвячені контрабасовий концерт Золтана Алмаші та «Похорон мух» Віталія Вишинського. Стець вперше в Україні зіграв контрабасові твори Петеріса Васкса, Софії Губайдуліної, Еміля Табакова, Мілослава Гайдоша, Адольфа Мішека та інших сучасних композиторів. Музикант грає на контрабасі роботи Nikolay Tambovsky.

Kyiv Contemporary Music Days — заснована 2015 року освітньо-концертна платформа сучасної академічної музики. Платформою організовано 125 подій — концерти оркестрової, камерної, електроакустичної музики, лекції, воркшопи, міжнародні майстер-класи в межах п’яти міжнародних фестивалей в Україні (Київ, Львів) і за кордоном (Лісабон, Португалія), участь у яких взяли близько 100 музикантів із 20 країн світу.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 
Рубрика: