Народ, який вірить, що якась суміжна країна або імперія здобуде йому державу, ніколи не зможе стати на власні ноги і буде завжди паралітиком. А його політичні групи будуть задніми колесами для чужих агентур.
Олег Ольжич - український поет, археолог і політичний діяч

«Сьогодні вражає»

Під таким амбітним гаслом розпочне новий сезон колектив Київського театру драми і комедії на лівому березі Дніпра
21 серпня, 2020 - 11:55
2 ВЕРЕСНЯ НА МАЛІЙ СЦЕНІ ПОКАЖУТЬ «МОРЕ... НІЧ... СВІЧКИ...» — ЛЕГЕНДАРНУ ПОСТАНОВКУ Е. МИТНИЦЬКОГО, ЗАСНОВНИКА ТЕАТРУ НА ЛІВОМУ БЕРЕЗІ ДНІПРА, ЯКА У 2003 РОЦІ ОТРИМАЛА ПРЕМІЮ «КИЇВСЬКА ПЕКТОРАЛЬ». НА ФОТО: ТЕТЯНА КРУЛІКОВСЬКА (ПНІНА) І АХТЕМ СЕЇТАБЛАЄВ (НОАХ) / ФОТО З АРХІВУ ТЕАТРУ

За словами Стаса Жиркова, директора-художнього керівника лівобережців, 1 вересня  розпочнеться нова сторінка в історії колективу і відкриється вже  43-й сезон. «Щороку ми обираємо ключову тему та ідею, яка об’єднує всі вистави нового сезону. Цього разу — це «NOW is WOW» («Сьогодні вражає»). Але, як і завжди, Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра не сходить з обраного курсу бути демократичним, актуальним та прогресивним для нашого глядача. Говорити про болюче та важливе, бути відкритим та близьким, триматись європейського вектору та, звісно ж, свого берега»...

Нагадаємо, «День» повідомляв, що на   фасаді будівлі Театру драми і комедії (просп. Броварський, 25) відкрили меморіальну дошку фундатору Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра — Едуарду Марковичу Митницькому  (1931 — 2018 рр.). На  подію, яка відбулась у 4 серпня (день народження відомого режисер, якому виповнилось би 89 -ть) зібралися актори та режисери «лівобережці», учні Едуарда Марковича, театрознавці, чимало  прийшло віддати данину пам’яті й шанувальників творчості Митницького. Теплі слова про митця лунали з уст  Діани Попової, директорки департаменту культури КМДА, а також виступили нові керівники Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра — директор-художній керівник  Стас Жирков, головна режисерка театру Тамара Трунова, яка є ученицею Едуарда Марковича... (див. https://day.kyiv.ua/uk/photo/pamyatayemo?fbclid=IwAR1zabMnJ3ud2KkpapNmpO...)

Напередодні нового сезону «День» поцікавився, про прем’єри, які з’являться в афіші?

Так, Стас Жирков вирішив звернутися до творчості Сергія Жадана і його п’єси «Хлібне перемир’я». Це історія про людей, які опинилися всередині військових дій на Сході, і в паузі між запеклими боями 2014 року... «Головні герої — звичайні люди, сім’я в обставинах війни, залишена один на один зі своїми проблемами і відносинами, в яких багато страху, недовіри один до одного, тривоги. Всього того, що насправді переживає людина, що опинилася в такій ситуації... Коли вже йшли активні бої за українські міста, хлібне перемир’я було однією з перших спроб зупинити війну заради того, щоб люди зібрали урожай на полях», — розповів  письменник в одному з інтерв’ю.

За фінансової підтримки  Українського культурного фонду відбудуться два творчі проєкти:  онлайн-прем’єра вистави  «Дім»  британської драматургині Ніколи МакКартні у постановці Тамари Трунової в рамках Літературно-перекладацького фестивалю Translatorium; і вистава «Людина з ...» у постановці білоруського режисера і письменника Дмитра Богославського. Нагадаємо, у лютому 2020 р. на сцені лівобержців Жирков представив виставу «13 перших правил» — це стало  вже третьою п’єсою Богославського, із якою Стас  працював (за матеріалом Дмитра режисером вже були поставлені вистави «Любов людей» та «Тату, ти мене любив?»). Нині мінський митець матиме змогу  сам  попрацювати з київськими артистами

Режисерка Тетяна Губрій  поставить виставу «Поїхати не можна залишитись» драматурга Ігоря Носовського. П’єса називається  «Залишитись не можна поїхати» про сучасну молоду людину. Автор  за допомогою іронії розкриває актуальні проблеми, такі як працевлаштування, еміграція, відносини чоловіка з жінкою, інститут сім’ї, побутові проблеми та інше... Перед головним героєм постає питання, що краще — намагатися реалізувати себе на батьківщині чи шукати кращої долі закордоном?

У планах глядачам також  обіцяють новинку  від  майстра трешу та епатажу, головного режисера «Дикого театру»  Макса Голенка.

За  підтримки Британської ради і в рамках резиденції Taking the Stage 2.0  народиться вистава від британського режисера Метью Еванса.

Головне, аби друга хвиля пандемії  коронавірусу, яку МОЗ прогнозує на осінь — зиму, не поламала творчі задумки митців і всі ми знову не опинилися в ізоляції по домівках і дачах, а театри знову  зачинили... Тому тримаємо кулачки і дистанцію, ходимо у масках і COVID-19 точно відступить!

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: