Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Солодка брехня

19 лютого Національнимй театр російської драми імені Лесі Українки представить прем’єру «Дамський кравець»
16 лютого, 2021 - 12:08
ВІТАЛІЙ МЕТЕРЧУК (МУЛІНО) І НАТАЛІЯ ШЕВЧЕНКО (МАДАМ ЕГРЕВІЛЬ) У КОМЕДІЇ «ДАМСЬКИЙ КРАВЕЦЬ» / ФОТО НАДАНО ТЕАТРОМ

За сюжетом відбудеться невелика любовна інтрижка молодого чоловіка на ім’я Муліно, якому нічого не залишається, як видавати себе за дамського кравця...
Нагадаємо, вперше ім’я французького драматурга Жоржа Фейдо в Україні прозвучало завдяки зверненню Театру ім. Лесі Українки до іронічної п’єси автора «Блоха у вусі» у перекладі Володимира Каденко. Постановку в 1998 році здійснили режисер Аттіла Віднянський і сценограф Сергій Маслобойщиков.  У тій виставі грали  такі майстри сцени, як  Микола Рушковський,  Мальвіна Швідлер, Анатолій Пазенко,  Георгій Дрозд, Валерій Сівач, Олександр Бондаренко.
...І от  через двадцять три роки нова зустріч з твором Жоржа Фейдо: постановка Дмитра Морозова, режисер-педагог —  Михайло Резнікович, сценографія — Ігор Несміянов, художник по костюмах — Олена Дробна. У «Дамському кравцеві» гратимуть ( по черзі): Віталій Метерчук, Павло Текучев, Андрій Коваленко, Владислав Мелешко, Дмитро Симоненко, Гліб Суряга, Олександр Крючков, Олег Худік, Ангеліна Симонова, Дарья Хвостенко, Наталія Жук, Крістіна Кісєльовайте, Олена Тополь, Наталія Шевченко, Марія Агапітова, Альона Вечірко, Марія Кізуб і Катерина Старюченко.
До речі, Жорж Фейдо творив у період 1886—1914 років, який увійшов в історію як Belle Йpoque. Добре прийнятий як критикою, так і колегами, Ж.Фейдо писав приблизно по одній п’єсі на рік.
«Дамський кравець» — комедія положень останньої третини XIX століття. Тут є все, що необхідно для комедії: герой-коханець, обдурена дружина, чарівна коханка, дотепний слуга, простодушний друг і навіжена теща.
Художній керівник театру Михайло Резнікович на репетиціях говорив: «Жанр п’єси «Дамський кравець» перегукується з великим класичним французьким водевілем, де всі герої завжди вірять в щастя, у свою щасливу зірку... Це — «антипобутова» драматургія, в якій всі персонажі намагаються зачарувати один одного.
...У «Дамському кравці» всі герої обманюють один одного, обманюють весело, душевно, навіть щасливо, віруючи при цьому у свою зірку, віруючи в те, що у кожного з них все вийде в житті, всі надії справдяться, всі дитячі, наївні мрії здійсняться».
«Дамський кравець» комедія про те, як просто опинитися в безвихідному становищі, якщо вчасно не відмовитися від солодкої брехні.

Єлизавета ПОСПОЛІТАК
Газета: 
Рубрика: