Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Солов’їний романс»

НАОНІ плюс Євгенія Мірошниченко
15 вересня, 2021 - 15:11

     18 вересня у Великій залі Національної музичної академії України відбудеться черговий захід масштабного фестивалю, приуроченого до 90-річчя від дня народження Євгенії Мірошниченко – концерт учнів Євгенії Семенівни за участі Національного академічного оркестру народних інструментів України – НАОНІ, в становленні якого свого часу, оперна діва відіграла значну роль.

       «Солов’їний романс» - так називатиметься концерт за участі Олени Арбузової, Тетяни Бондар, Галини Грегорчак, Сусанни Чахоян, Milana (Франція), Наталії Шелепницької, Катерини Стращенко, Оксани Терещенко, Римми Шаповалової, Сергія Ковніра, Дмитра Іванченка, Юрія Круглікова, Сергія Пащука в супроводі НАОНІ під керівництвом його головного диригента, художнього керівника Віктора Гуцала.

          Саме Євгенія Мірошниченко відіграла велику роль у становленні НАОНІ і вважала своїм обов'язком підтримати новостворений колектив. На той час вона вже мала величезну популярність як визнаний майстер співу і полонила слухачів своїм неперевершеним чистим голосом і небаченим артистичним хистом. НАОНІ ж тільки починали і не мали тої необхідної популярності, щоби заповнити зали. Якщо ж із НАОНІ виступала Євгенія Мірошниченко – завжди був аншлаг.

       Коли Євгенія Семенівна виходила на сцену – музиканти оркестру бачили в ній постать богині, повернуту обличчям до оркестру з піднятими руками. Таким чином, вона висловлювала своє захоплення оркестром: «Для нас це була найкраща похвала, це означало, що вона була задоволена нашою грою, що ми максимально тонко змогли вловити стан її душі.

       Вона любила співати з нами. Її тендітний голос органічно вплітався в мереживо гармонійних суголось нашого оркестру. І відразу ставало очевидним те, що тільки з оркестром українських народних інструментів їй вдається віднайти і висловити в українській пісні внутрішній психологізм, що лежить далеко за межами тексту і жанру пісні. Завдяки нашим колористично-художнім можливостям співачці вдавалося підняти емоційний стан слухачів до такого рівня, що душа не могла не розчулитись і не поринути в безмежжя. Вражало її вміння миттєво міняти яскравий сильний голос на ніжне чарівне звучання в народній пісні та висловити в ній щедроти своєї прекрасної душі. Викликало здивування, як Євгенія Мірошниченко могла миттєво змінювати манеру, характер та стиль у виконанні пісні, в результаті чого ставали зримими образи. В цьому наші поривання завжди збігалися й оркестр підтримував співачку тонко й делікатно, намагаючись створити комфортну ауру для голосу, серця і душі. Співпраця з Євгенією Семенівною стала для нас незрівнянним досвідом служіння мистецтву і ще більшого розуміння глибинної суті народної пісні» - вдячно згадують у НАОНІ.

       Концерт 18 вересня продовжить серію яскравих музичних подій, у яких візьмуть участь більш як 35 учнів Євгенії Семенівни з усього світу. Сам же міжнародний вокальний фестиваль у межах якого відбудеться «Солов’їний романс» - колективна присвята української академічної вокальної спільноти - найвідомішій українській оперній діві, співачці з унікальними професійними та природними даними, видатній викладачці.

        Цього ж дня в Малій залі Національної музичної академії відбудеться  майстер-клас для вокалістів середніх та вищих навчальних закладів солістки Віденської державної опери, солістки опери Цюріха, Берлінської Deutsche Oper Berlin, Зальцбурзького фестивалю Ольги Безсмертної. Участь у майстер-класі безоплатна, за попередньою реєстрацією. Для вільних слухачів - вхід вільний.

       Нагадуємо, що фестиваль відбувається за підтримки Українського Культурного Фонду та триватиме протягом кількох місяців у Києві та Харкові - на малій батьківщині співачки й завершиться гала-концертом 24 жовтня на сцені Національної опери України.

       Ініціаторами його проведення стали відомі українські культурні менеджерки Олена Несмашна і Вікторія Снєгур та багаторічний концертмейстер класу Євгенії Семенівни - Фріна Зискіна.

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА
Рубрика: