Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців
Євген Коновалець, український військово-політичний діяч, організатор ОУН

«Співак світу» — в Києві!

9 і 15 жовтня баритон Андрій Кимач візьме участь у двох аншлагових постановках Національної опери
9 жовтня, 2019 - 09:59
ФОТО НАДАНО АНДРІЄМ КИМАЧЕМ

У середу голос унікального вокаліста, який цього літа став переможцем престижного конкурсу класичного співу BBC Cardiff Singer of World у Великобританії і здобув титул «Співак світу», почують шанувальники високого мистецтва. У виставі «Кармен» Жоржа Бізе він виконає партію Ескамільйо, а 15 жовтня вийде на сцену в образі Алєко в однойменній опері Сергія Рахманінова. За словами головного режисера Національної опери Анатолія Солов’яненка, Андрій Кимач запрошений до театру в межах проекту «Українські оперні співаки в світі».

Нагадаємо, Андрій Кимач народився в селі Бережани Вінницькій області. У десять років почав співати в церковному хорі. Після закінчення дев’ятого класу вирішив навчатися в духовному училищі й переїхав до Чернігова. Там, у церковному хорі, і розкрився його талант до співу. Згодом Андрій поступив у Київську духовну семінарію, потім — у духовну академію. На останньому курсі він паралельно навчався на філософському факультеті Університету ім. Т. Шевченка, а потім поступив на вокально-диригентський факультет Національної музичної академії (клас Володимира Гришка). 2016 року став солістом Херсонської обласної філармонії. 2017-го — лауреат міжнародного конкурсу оперних співаків імені Марії Каря в албанській Тирані. На початку червня 2019 року значився у числі виконавців партії Ескамільйо в опері «Кармен» Жоржа Бізе в Театрі Джузеппе Верді в італійському Трієсті. На конкурсі класичного співу BBC Cardiff Singer of World здобув перемогу (цьогоріч понад 400 співаків з усього світу подали заявки на участь у конкурсі 2019 року, 20 учасників із 15 країн пройшли етап відбору). У фінал пройшли лише п’ятеро. Андрій Кимач виконав твори Бізе, Рахманінова, Доніцетті й на творчому змаганні переміг — став «Співаком світу».

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: