Перша зброя — мова. Виживе мова — виживе вітчизна, бо ж мова є не тільки найважливіший засіб поневолення, а й вірне (разом з ножем та хлібом) — надійне оружжя добування волі...
Памво Беринда, діяч української культури, енциклопедист, мовознавець, лексикограф, письменник, поет, друкар і гравер, православний чернець

Театральне «перезавантаження»

НСТДУ розпочала сезонні школи – 22 лютого відкрилася зимня
22 лютого, 2017 - 20:01

Інноваційні  програми для молоді – новинка, яку започаткувало нове керівництво Національної спілки театральних діячів України. За рік планується проводити чотири школи – осінню та зимову як теоретичні, весняну та літню  – як практичні.

22 лютого у приміщенні Київського Молодого театру  стартувала перша «Зимова школа театрального менеджменту». Було надіслано 90 (!) заявок, а відібрали 50 осіб. Вік охочих взяти участь у заході – від 19 до 69 років, а географія охоплює всю Україну. Це – митці державних та недержавних театрів, студенти мистецьких навчальних закладів, менеджери театральної справи. Досвідом діляться режисери – Богдан Струтинський (художній керівник Національної Оперети й голова НСТДУ), Іраклій Гогія, художній керівник Тбіліського державного театру ім. Сандро Ахметелі (Грузія); керівники бізнес-шкіл – Олександр Савченко, ректор Міжнародного інституту бізнесу та інші.

Перша подія експертно-аналітичного напряму – Семінар театральних завлітів відбудеться 2 та 3 березня на малій сцені Київського Національного театру оперети. Очікується не формальний приїзд із регіонів, а потужний обмін досвідом й обговорення нагальних проблем.

Планується запуск офіційного сайту НСТДУ, який на сьогоднішній день перебуває у тестовому режимі. Нині активізувався напрям міжнародної діяльності, ведеться пошук іноземних партнерів та засобів співпраці, щоб інформувати театральну спільноту про міжнародні гранти та стипендії.

Зараз Спілка налічує 8 відділень – Київське місцеве творче відділення, 4 – міжобласних – Дніпропетровське, Київське, Одеське та Харківське відділення. На жаль, сьогодні два відділення Спілки перебувають практично у недосяжному стані. Донецьке міжобласне відділення тимчасово закрито, але  документацію збережено, а Голова відділення Ончул Петро нині проживає у Львові. На українській території працює три первинних осередки Донецького відділення: Луганський обласний український музично-драматичний театр та Сіверськодонецький міський театр драми у Сіверськодонецьку Луганської області; Донецький обласний драматичний театр у Маріуполі Донецької області. Спілка підтримує зв’язок із цими первинними осередками й залучає їх до проектів. Кримське республіканське відділення спілки перебуває на анексованій Росією території. Тут з комунікацією значно складніше.

Оновлений слоган Національної спілки театральних діячів України  звучить так – «Включайтесь у СПІЛКування!».

Лілія БЕВЗЮК-ВОЛОШИНА. Фото з Facebook

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ