Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети
Євген Маланюк, український письменник, поет

«У зоні контрастів»

Так назвав свій новий цикл одеський художник Віктор Колосов
28 лютого, 2018 - 11:13
«ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ НОСТАЛЬГІЇ», АКРИЛ. 2017 р. / ФОТОІЛЮСТРАЦІЮ НАДАНО ГАЛЕРЕЄЮ «ТРИПТИХ АРТ»

Персональна виставка живопису митця представлена у київській галереї сучасного мистецтва «Триптих АРТ».

— Серія робіт «У зоні контрастів» відображає мою точку зору на справжній світ, що постійно ущільнюється, — каже Віктор КОЛОСОВ. — Ми самі і все навколо нас змінюється з космічною швидкістю. Все і вся ринуть вперед і вперед, відокремлюючи від, здавалося б, досконалого тіла сучасної людини механізми, що відпрацювали свій ресурс. Вважаю, що зараз дуже важливо не втратити себе в цьому божевільному мурашнику буття. Не дати субстанції, що стискається, знизити статус індивідуального.

Пропоную поставити знак рівності у формулі «Я і простір», інакше зовнішня диктатура управління, що превалює вже у всіх сферах життя, відбере у нас останнє та найголовніше — здатність сприймати красу...

Віктор Колосов народився 1959 р. У юні роки відвідував заняття в Ростовському художньому училищі ім. Грекова. Потім закінчив морехідне училище та Інститут інженерів водного транспорту. Працював на Далекому Сході, Крайній Півночі, в Москві та Одесі. Живописом займається з початку 1990-х. Як каже Колосов, «у мені боролися два «Я», бо був час, коли захоплювався морем, подорожами і навіть попрацював капітаном далекого плавання, але поступово заявила про себе його творча натура і він ще став професійним художником. Пан Віктор є ініціатором одеського арт-сквоту в Обсерваторному провулку. А свою виставкову діяльність розпочав 2005 р.

За словами мистецтвознавців, серед одеських художників ніколи не було професійних моряків. Це трохи дивно, адже Одеса — місто моряків, художників і красивих дівчат... Але цілком зрозуміло, адже професії моряка і художника здаються несумісними.

І тим не менше, Віктор — справжній моряк і справжній художник, вже багато років радує нас прекрасним і загадковим мистецтвом, зазначає artukraine.com.ua. Одна з його загадок — як він примудряється поєднувати нескінченну мандрівку та обробіток творчої ниви в майстерні? Так чи інакше, але Вікторові пощастило знайти спосіб поєднання і гармонії двох протилежних ритмів, поєднуючи законним шлюбом дві абсолютно несхожі вібрації. Адже в світі немає взаємовиключних речей. Все складається з космічного пилу і підпорядковане одним законам, діалектичне поєднання яких неминуче.

Віктор в процесі самого життя зумів вловити цю діалектику і досягти гармонії своїх життєвих складових. Переконатися в цьому можна, якщо подивитися на його новий цикл картин «У зоні контрастів».

Кожен пейзаж В. Колосова — це рама для медитації, він вимагає глибокого занурення. Адже для самого автора, котрий завжди ковзає по гладіні, по межі між небом і океаном, завоювання подібного трофея — це результат зупинки і глибокого занурення в стихію екзотичного світу...

Виставку можна побачити до 9 березня.

Підготувала Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: