Україна приречена бути однією з найкрупніших і найбагатших держав
Борис Олійник, український поет, академік, громадський діяч

Українське кіно у Брюсселі

Із 22 до 26 січня в межах міжнародного проєкту Bridges. East of West відбудеться фестиваль
15 січня, 2020 - 11:26
26 СІЧНЯ НА ГЛЯДАЧІВ ЧЕКАЄ КЛАСИКА УКРАЇНСЬКОГО КІНО ЧАСІВ РАДЯНСЬКОЇ «ВІДЛИГИ» — МЕЛОДРАМА «КОРОТКІ ЗУСТРІЧІ» КІРИ МУРАТОВОЇ

Щорічний цей проєкт збирає глядачів у Центрі образотворчих мистецтв BOZAR, найбільшій культурній інституції Бельгії. Українська програма представлена серією кінопоказів нового українського кіно та кінокласикою.

Першим показом програми стане антиутопія «Атлантида». Світова прем’єра стрічки Валентина Васяновича відбулася в межах офіційної конкурсної програми «Горизонти» Венеційського кінофестивалю, де її відзначили як найкращий фільм секції. «Атлантиду» було також представлено у програмі Contemporary World Cinema Міжнародного кінофестивалю у Торонто та відзначено Гран-прі фестивалю Les Arcs Film Festival (Франція). Події фільму розгортаються у постіндустріальному майбутньому, після повернення окупованого Донбасу до складу України. Всі ролі в картині зіграли непрофесійні актори — колишні військові, парамедик, волонтери та судмедексперти. У Брюсселі «Атлантиду» представить виконавець головної ролі Андрій Римарук, волонтер благодійного фонду допомоги армії «Повернись живим».

Трагікомедія «Вулкан» розповідає про перекладача ОБСЄ, який вирушає на кордон із Кримом у складі моніторингової місії. Світова прем’єра фільму Романа Бондарчука, створеного у спільному виробництві з Німеччиною, відбулася у рамках конкурсної програми East of the West у Карлових Варах. «Вулкан» також став володарем Гран-прі міжнародного кінофестивалю «Золотий абрикос» (Єреван, Вірменія). 26 січня фільм представлять режисер Роман Бондарчук та співавторка сценарію Дарина Аверченко.

Світова прем’єра документального фільму «Тато — мамин брат» Вадима Ількова відбулася у рамках європейського фестивалю документального кіно Visions du Rйel у Ніоні, Швейцарія, де стрічка отримала приз як найбільш інноваційний фільм міжнародної конкурсної програми. На Одеському кінофестивалі «Тато — мамин брат» відзначено преміями за найкращий український повнометражний фільм та найкращого українського режисера. Головний герой — відомий український андеграундний перформер Анатолій Бєлов. Богемний співак та художник стає батьком своєї п’ятирічної племінниці, коли психічне здоров’я його сестри погіршується. 25 січня глядачам фільм представить режисер Вадим Ільков.

26 січня на глядачів також чекає класика українського кіно часів радянської «відлиги» — мелодрама «Короткі зустрічі» Кіри Муратової. Фільм розповідає історію жінки з провінції, яка закохується в одруженого геолога. Головні ролі у фільмі виконали зірки радянського кіно — Володимир Висоцький та Ніна Русланова. «Короткі зустрічі» — перший самостійний фільм Кіри Муратової, знятий нею після кількох творчих спроб разом з її колишнім чоловіком та однокурсником по ВДІКу Олександром Муратовим. Майстерність цієї стрічки поклала початок майбутній світовій славі Кіри Муратової, а участь у фільмі Висоцкого допомогла вловити актуальні суспільні акценти 1960-х.

Дні українського кіно в рамках Bridges. East of West  представлені Державним агентством України з питань кіно, кінокомпанією «Артхаус Трафік» та Асоціацією Українців Бельгії, за підтримки Посольства України в Королівстві Бельгія.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: