Всяка денаціоналізація зводиться до поганого виховання, до моральної недуги...
Олександр Потебня, видатний український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф

«Вальсуючі спогади з мансарди»

Під такою назвою у Музеї Марії Заньковецької вперше представили унікальні ноти, а виконували твори 19-20 століть студенти Національної музичної академії України
18 лютого, 2021 - 10:04
ФОТО НАДАНЕ МУЗЕЄМ МАРІЇ ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ

Співробітники музею вирішили не просто показати унікальні старовинні обкладинки, а залучили до цього творчого проєкту  талановитих молодих музикантів та вокалістів — студентів Національної музичної академії України, які самі обирали твори, які будуть виконувати. На імпровізованому концерті виступили: Надія Бойко, Дар’я Максимова, Тиміш Мельник і Наталя Семенова (фортепіано), співали Антон Радченко та Людмила Фоя.

Всі твори  мали романтично-ліричне забарвлення. Для концерту спеціально відібрали ноти з колекції, найпопулярнішу музику 19—20 ст., яку  виконували у старовину на бенкетах, балах та у салонах. 

— Колекцію старовинних нот  у нас почали збирали ще з 1989 року, коли було відновлено музей. Це ноти з київських бібліотек, антикварних видань, які були видані за життя Марії Заньковецької, — розповіла  співробітниця музею Аліна ЛУЦЮК. — Ми представили лише невеличку частину колекції. Показали відвідувачам, як виглядали обкладинки тогочасних нот, а музиканти  грали вибрані ними твори, які звучали у Києві в минулі століття. У програмі пролунали такі вальси: «Кисонька» Карла Тідемана, «На Байкалі» Василя Катанського, «Дунайські хвилі» Йосифа Івано’вича, «Мить щастя» Вікторова. Музична картина Андрія Оппель «Буря на Волзі», марш із оперети «Бокаччо» Франца фон Зуппе, романс «Звучат ніжні свирелі» Йоганнеса Брамса на слова Шаля, циганський вальс-романс «Знову хочу вогня поцілунку» Михайла Шишкіна, вальс-арія «Незворотне» Миколая Арса та забутий вальс «Ах, то був чудовий вальс».

Треба зазначити, що концерти і творчі вечори у Музеї Марії  Заньковецької викликають  великий інтерес у публіки.

Газета: 
Рубрика: