Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

Від “Гарячих новин” до “Макового поля”

У суботу в кінотеатрі просто неба біля столичної Арки дружби народів пройшла урочиста церемонія нагородження переможців 50-го ювілейного кінофестивалю «Молодість»
7 червня, 2021 - 12:45

Журі оголосили найкращі фільми конкурсних програм, а гості церемонії переглянули трейлери стрічок-лавреатів і слухали виступи запрошених музикантів — фолк-квартету DakhaBrakha та співачки й бандуристки KRUTЬ. Церемонію вели акторка театру й кіна Ірма ВІТОВСЬКА та телеведучий Єгор ГОРДЄЄВ.

Фестиваль тривав з 29 травня по 6 червня. Глядачі щодня відвідували десятки сеансів, де могли переглянути 206 фільмів. Учасники індустрійної секції відвідали 25 подій — серед них майстер-класи від українських і світових кінематографістів, перший Серіальний пітчинґ, міжнародний ринок копродукції Boat Meating і документальний пітчинґ B2B Doc. У межах фестивалю та у співпраці з партнерами відкрилися так само виставки «Сторіччя Фелліні» та «Добре проторені зв’язки».

Переможцем Boat Meeting став український проєкт «Мрія Кіри» — він отримав $10000 на послуги постпродакшену.

Переможцем першого Серіального пітчинґу став проєкт «Ми розходимося» — він отримав на створення тизеру, промо та медійну підтримку $15000 від одного з українських телеканалів і $10000 від крупного онлайн-сервісу.

Ґран-прі ювілейної «Молодості» та $10000 премії отримала драма «Стаючи Моною» режисерки Сабіне Люббе БАККЕР (Нідерланди). Найкращим повнометражним фільмом Міжнародного конкурсу і лавреатом журі FIPRESCI стала трагікомедія «Кельти» (Міліца ТОМОВІЧ, Сербія); особливі відзнаки здобули «Журливі душі» (Діана МОНТЕНЕҐРО, Колумбія) та «Луззу» (Алекс КАМІЛЛЕРІ, Мальта). Найкраща короткометражна стрічка — «Чорне сонце Палермо» (Жозефін ЖУАНЕ, Франція), особлива відзнака в «Кімнати Батіка» (Марія ХАЛПАХЧІ, Україна) та «Ходімо в ніч» (Каміла ТАРАБУРА, Польща).

Нагороду у $2000 розділили переможці студентської секції Міжнародного конкурсу — «Я хочу повернутись, повернутись, повернутись» (Ельза РОЗЕНҐРЕН, Німеччина) і «Філіпіньяна» (Рафаель МАНУЕЛЬ, Велика Британія-Філіпіни).

Перший в історії «Молодості» міжнародний Документальний конкурс виграла стрічка «Гарячі новини» (Сушміт ҐОШ та Рінту ТОМАС, Індія). Особлива відзнака: «Метаморфоза птахів» (Катаріна ВАШКОНСЕЛУШ, Португалія) та «І я там був» (Еран ПАЗ, Ізраїль).

Найкращий фільм Національного конкурсу - «20-11-7.mp4» Аліни ПАНАСЕНКО. Особлива відзнака - «Слава» (Марина НІКОЛЬЧЕВА, Максим ВАСЯНОВИЧ), «Глибока вода» (Анна ДУДКО), «Паперушка» (Лілія ОСТАПОВИЧ).

У конкурсній програмі фільмів на ЛГБТ-тематику «Сонячний зайчик» перемогло «Макове поле» (Євґен ЖЕБЕЛЯНУ, Румунія); особлива відзнака: «Хлопець зустрічає хлопця» (Даніель Санчес ЛОПЕС, Німеччина), «Валентіна» (Кассіо Перейра дос САНТОС, Бразилія).

Переможець конкурсу дитячих фільмів Teen Screen - «Космічний хлопчик» (Олів'є ПЕРУ, Бельгія). Також у цій категорії найкращий сценарій - «Скляний хлопчик» (Самуеле РОССІ, Італія-Австрія-Швейцарія), найкращий саундтрек - «Літні бунтарі» (Мартіна САКОВ, Словаччина-Німеччина), найкраща акторська гра - «Кмітливі перці та таємниця морських глибин» (Крістіан ТЕЕДЕ, Німеччина).

Нарешті, Екуменічне журі визнало найкращим повнометражним фільмом «Після любові» (Алім ХАН, Велика Британія), короткометражним - «Ходімо в ніч», студентським - «Достроково» (Войтех НОВОТНИЙ, Чехія).

Детальніше про підсумки ювілейної “Молодості” читайте в п’ятничному випуску нашої газети.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»
Рубрика: