Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Від класики до джазу

21 травня у Національній філармонії України відбудеться онлан-концерт під назвою «SAXOMANIA»
19 травня, 2020 - 09:48

Програму підготували знані музиканти: Київський квартет саксофоністів піаніст В’ячеслав Полянський,  перкусіоніст Сергій Хмельов та молодий саксофоніст Кента Ігараші.

— Київський квартет саксофоністів Національної філармонії України існує вже 35 років. Це й колектив був  створений солістом оркестру Національної опери України Юрієм Василевичем. У складі цього квартету також — Михайло Мимрик, Олександр Москаленко та Сергій Гданський, — нагадала прес-секретарка Національної філармонії України Ілона ТАМІЛІНА. —  До пандемії корона вірусу колектив багато виступав не лише по Україні, а й з величезним успіхом  гастролював за кордоном, зокрема, в Угорщині, Польщі, Франції, Бельгії, Греції, Італії, Німеччині, США, Канаді та інших країнах. Нагадаю,  квартет було визнано найкращим серед колективів щорічного міжнародного українського музичного фестивалю «Kyiv Music Fest» , Міжнародним конкурсом у місті Росток (Німеччина), а також — Міжнародним фестивалем слов’янської музики, що відбувався в місті Париж (Франція).

У репертуарі квартету — фольк, класична музика та джаз. У програмі цього концерту звучатимуть, зокрема, популярні твори Йоганна Себастьяна Баха, Джорджа Гершвіна, Гленна Міллера та Мирослава Скорика. Але відкриють цей травневий концерт «Українські старовинні танці XVI-XXI століть» в аранжуванні Юрія Василевича. Особливістю вечора стане  участь молодого, але вже знаного, саксофоніста Кента Ігараші (на фото). Він народився 6 вересня 2002 року в місті Ісесакі, префектура Гунма, Японія. У віці 5 років разом з мамою переїхав до Києва. У 7 років почав брати уроки гри на саксофоні та фортепіано, співав у хорі. У 2013 р. Кента поступив  до  КССМШ імені М. В. Лисенка до  класу  Ю.  Василевича на спеціальності — саксофон, кларнет, бас-кларнет. Нині Кента Ігараші є лауреатом 30 міжнародних конкурсів! З володарем Президентської стипендії, у 2015 цей талановитий музикант  записав свою першу платівку.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: