Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Від «Колібрі» до «Безумовної любові»

Оголошено переможців 48-го кінофестивалю «Молодість»
4 червня, 2019 - 10:25
ГРАН-ПРІ КІНОФЕСТИВАЛЮ — НАГОРОДУ «СКІФСЬКИЙ ОЛЕНЬ» ТА ГРОШОВУ ПРЕМІЮ СУМОЮ 10 000 ДОЛАРІВ США ОТРИМАЛА СОЦІАЛЬНА ДРАМА «ДИКИЙ», РЕЖИСЕР КАМІЛЬ ВІДАЛЬ-НАКЕ (ФРАНЦІЯ) / ФОТО НАДАНО ПРЕС-СЛУЖБОЮ КІНОФЕСТИВАЛЮ «МОЛОДІСТЬ»

Офіційна церемонія нагородження відбулась у новому й доволі несподіваному для фестивалю місті — колонній залі Київської міської державної адміністрації. Ведучими святкового вечора стали Григорій РЕШЕТНІК та Оксана ГУТЦАЙТ.

Гран-прі кінофестивалю, нагороду «Скіфський олень» та грошову премію сумою 10 000 доларів США отримала соціальна драма «Дикий», режисер Каміль Відаль-Наке (Франція).

У фільмі розповідається про прагнення до любові й свободи всупереч найтяжчим обставинам: злидням, тяжкій хворобі, низькому статусу парії суспільства. Нагороду отримав виконавець головної ролі Фелікс Маріто зі словами: «Ми намагалися передати те, що передати неможливо — лише відчути. Персонаж простягає руку, ніби просить пережити події фільму разом із ним».

Голова Міжнародного журі фестивалю Ірма Вітовська своєю чергою зазначила: «Це був важкий вибір. Усі фільми надзвичайно якісні та зворушливі. Чесно кажучи, я іноді забувала, що є членкинею журі, переглядаючи їх. Вибір був важкий, але він є».

Приз за найкращий повнометражний фільм та сертифікат на 2000 доларів США дістався біографічній драмі «Колібрі» південнокорейської режисерки Кім Бо-Ра.

Призерка наголосила: «Я вже маю один приз за цей фільм (від журі ФІПРЕССІ. — Д.Д.), але отримати саме цю нагороду особливо важливо для мене. Дякую усьому кінофестивалю «Молодість» та своїй команді».

Водночас найпотужніша конкурентка цих робіт у повнометражному конкурсі, німецька «Руйнівниця системи» (Нора Фінгшайт) уже мала серйозну міжнародну відзнаку — Приз імені Альфреда Бауера останнього Берлінського фестивалю, і, за негласним правилом, не могла претендувати на конкурсну першість у Києві. Тому фільм Фінгшайт отримав нагороду за найкращий повний метр від Екуменічного журі, яке також присудило призи студентській картині «Прованс» (Като ДЕ БУК, Бельгія) і польській новелі про стареньку бабусю та її онука-гея «Безумовна любов» (Рафаль Лисак).

Загалом, остання картина стала чи не найбільшим тріумфатором фестивалю, адже її визнали найкращою й журі короткометражного конкурсу («Скіфський олень» та 2000 доларів) і глядачі. Отримуючи Приз глядацьких симпатій, Рафаль Лисак зазначив: «Це дуже важливий приз, адже ми робимо фільми саме для глядачів. Велика радість та велика мотивація для наступних робіт».

«Скіфським оленем» і 2000 доларів у студентському конкурсі відзначено короткометражку «Як запустити повітряного змія?» (Лоранд ҐабоР, Румунія).

Нарешті, «Скіфського оленя» за найкращий фільм Національного конкурсу та грошовий приз 50 000 гривень здобула ігрова робота Марини Рощиної «В радості, і тільки в радості». Спеціальні дипломи журі — «Кохання» (Микита Лиськов) і «Колір фасаду — синій» (Олексій Радинський).

Було визначено й переможців у конкурсній програмі ЛГБТК-фільмів «Сонячний зайчик»: найкращий — «Блондин» (Марко Берґер, Аргентина), спеціальна відзнака журі— згаданий вище «Дикий» (Франція).

Більш детальні підсумки «Молодості-2019» читайте в найближчих номерах нашої газети.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ