Тільки наука змінить світ. Наука в широкому розумінні: і як розщеплюється атом, і як виховувати дітей… І дорослих теж.
Микола Амосов, український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики

Від танців до... «криміналу»

Одеський кінофестиваль висунув гідну уваги альтернативу вимушеній самоізоляції кіноглядачів
26 травня, 2020 - 10:08
СТРІЧКА «А ПОТІМ МИ ТАНЦЮВАЛИ» (РЕЖИСЕР ЛЕВАН АКІН, ГРУЗІЯ) ОТРИМАЛА ҐРАН-ПРІ 10-ГО ОМКФ

Як відомо, до відкриття кінотеатрів лишилося — в найкращому випадку — понад місяць. Між тим, запит на перегляд якісного кіна під час карантину тільки зріс.

Одеський міжнародний кінофестиваль та онлайн-платформа Takflix.com (ми писали про цей перший український онлайн-кінотеатр, де можна подивитись національні фільми             — див. «Такфлікс»        — це відповідь «так» українському кіну» — «День», 15 травня 2020) виступили з гідною уваги альтернативою самоізоляції кіноавдиторії: запустили спільний спецпроєкт OIFF Flashback. У його межах українські інтернет-глядачі зможуть переглянути фільми, які в різні часи перемагали та брали участь у міжнародній конкурсній програмі ОМКФ.

Проєкт триватиме до 15 серпня. На сінефілів чекають 10 фільмів-переможців та учасників міжнародної конкурсної програми Одеського міжнародного кінофестивалю. Усі вони будуть доступні на платформі проєкту OIFF Flashback http://oiff.takflix.com/.

Глядачі зможуть купити єдиний абонемент на усі стрічки проєкту OIFF Flashback за 375 грн або ж обрати одиничний перегляд вибраного фільму за 60 грн.

У програмі OIFF Flashback представлені такі фільми:

Соціальна драма «Кришталь» (реж. Дар’я ЖУК, Білорусь), Ґран-Прі 9-го ОМКФ;

«А потім ми танцювали» (реж. Леван АКІН, Грузія), Ґран-Прі 10-го ОМКФ, а також нагорода за «Найкращий фільм» міжнародної конкурсної програми та з «Найкращу акторську роботу» (Леван ҐЕЛБАХІАНІ) — камерна драма, яка спричинила шалений скандал на батьківщині режисера через те, що Леван Акін насмілився говорити про стосунки в гей-парі;

Кримінальна драма «Монос» (реж. Алехандро ЛАНДЕС, Колумбія), «Найкраща режисура» 10-го ОМКФ;

«Тут був Саша» (реж. Ернестас ЯНКАУСКАС, Литва), Міжнародний конкурс 10-го ОМКФ;

Комедія «Чоловік, який купив Місяць» (реж. Паоло ДЗУККА, Італія), Міжнародний конкурс 10-го ОМКФ;

«Сиротинець» (реж. Шахрбану САДАТ), Міжнародний конкурс 10-го ОМКФ — підлітковий роман виховання часів радянської окупації Афганістану;

Неігровий «Бо ми мужики» (реж. Петтер СОММЕР, Ю Вемуд СВЕНДСЕН, Норвегія), «Найкращий фільм» конкурсу європейських документальних фільмів 10-го ОМКФ;

Чорна комедія «Жаль» (реж. Бабіс МАКРІДІС, Греція), «Найкращий фільм» та «Найкраща режисура» 9-го ОМКФ;

«Літо 1993» (реж. Карла СІМОН, Іспанія), «Найкращий фільм» міжнародного конкурсу 8-го ОМКФ;

Трагікомедія «Палає, палає, палає» (реж. Чанія БАТТОН, Велика Британія), Ґран-Прі 7-го ОМКФ.

Співзасновниця Takflix.com Надія ПАРФАН зауважила:

«Проєктом OIFF Flashback платформа Takflix.com відкриває нову сторінку своєї діяльності і знайомить українську інтернет-аудиторію з яскравим авторським кіно зі всього світу. В умовах карантину ми розширюємо межі фізичного простору і подорожуємо з глядачами трьома континентами та десятьма країнами світу».

Нагадаємо: «Такфлікс» — онлайн-платформа, де можна легально дивитися нове українське кіно. Фільми, доступні там уже сьогодні, — «Вулкан» (режисер — Роман БОНДАРЧУК), «Чорнобильські бабусі» (Голлі МОРРІС, Енн БОҐАРТ), «Розділові наживо» (Вадим ІЛЬКОВ), «Гуцулка Ксеня» (Олена ДЕМ’ЯНЕНКО), «Какофонія Донбасу» (Ігор МІНАЄВ), «Заповідник Асканія» (Андрій ЛИТВИНЕНКО), «2020. Безлюдна країна» (Корній ГРИЦЮК) і «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» (Надія Парфан).

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»
Газета: 
Рубрика: