Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Віват, маестро!

Сьогодні Роман Кофман відзначить 80-річчя
15 червня, 2016 - 11:29
ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА

Кофман — блискучий диригент-інтерпретатор зі світовою славою, талановитий скрипаль, композитор, режисер, педагог, письменник — стільки різних талантів щедро нагороджений маестро. І в кожної іпостасі Роман Ісаакович — Майстер із великої літери!

— Музика діє тільки на органи чуття, але ніяк не на органи свідомості, — сказав в одному з інтерв’ю «Дню» Р. І. КОФМАН. — Цим вона відрізняється, скажімо, від літератури, яка оперує поняттями і діє на свідомість, а потім вже опосередковано викликає у нас якісь емоції. Музика оперує образами, а потім вже у нас може скластися відчуття від музики, здатне бути вираженим словами... Слухаючи музику, людина в ідеалі відчуває блаженство. Коли звуки «збудовані» в оркестрі, вони починають впливати на наші таємні рецептори, які здатні сприйняти це як струнку гармонійну картину. Сприймаючи образ, виражений в звуках, людина бере участь в народженні музики!

Нагадаємо, Роман Кофман написав кілька книжок про диригентське мистецтво і про своє життя, про зустрічі з видатними особистостями сучасності. Зараз Роман Ісаакович закінчує свою автобіографію.

Ювіляр вийде на сцену Національної філармонії України 24 червня. Це буде гала-концерт, присвячений двом подіям — закриттю 152-го концертного сезону Колонного залу імені Лисенка і 80-річчя Романа Кофмана. Маестро підготував прекрасну програму разом з Академічним симфонічним оркестром — прозвучать легендарні твори Петра Чайковського: «Панорама» з балету «Спляча красуня», Вальс квітів із балету «Лускунчик», Симфонічна поема «Франческа да Ріміні», Концерт № 3 для фортепіано з оркестром та «Італійське капричіо». Соліст— Денис Прощаєв (Німеччина).

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: