Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети
Євген Маланюк, український письменник, поет

Вперше чотири українські фільми на Viennale

Із 24 жовтня до 6 листопада у Відні пройде найбільший австрійський кінофестиваль
9 жовтня, 2019 - 10:20
ФОТО З САЙТА VIENNALE.AT

На Viennale-2019 вперше представлять спеціальну програму, де продемонструють чотири українські стрічки, які вже завоювали міжнародне визнання, а також відбудеться вечірка для професійного нетворкінгу.

Драма «Додому»— повнометражний дебют режисера Нарімана Алієва. За сюжетом,у кримського татарина Мустафи помирає його первісток. Батько приїжджає до Києва, куди два його сини поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина додому, а старшого поховати на батьківщині в Криму згідно з мусульманськими традиціями. Світова прем’єра фільму відбулася в конкурсній програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. В Україні фільм було відзначено Гран-прі Одеського кінофестивалю — «Золотим дюком».  Нині ця робота претендує на номінації Європейської кіноакадемії та представляє Україну у якості національного кандидатана премію «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм».

Світова прем’єра антиутопії «Атлантида» Валентина Васяновича відбулася за програмою «Горизонти» Венеційського кінофестивалю, де стрічку відзначили як найкращий фільм секції. «Атлантиду» було також представлено у програмі Contemporary WorldCinema Міжнародного кінофестивалю у Торонто і в межах спеціального шоукейсу Українського інституту та Одеського кінофестивалю для міжнародних відбірників і дистриб’юторів. Події фільму розгортаються у постіндустріальному майбутньому, після повернення окупованого Донбасу до складу України.

Комедія «Мої думки тихі»— дебютний повнометражний фільм режисера Антоніо Лукича. Вперше фільм було показано у секції EastofWest Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах, де «Мої думки тихі» удостоїлися спеціальної премії журі. Українська прем’єра відбулася в межах Одеського міжнародного кінофестивалю, де робота Лукича здобула приз глядацьких симпатій, премію FIPRESCI за найкращий український фільм, премію за найкращу акторську роботу (Ірма Вітовська) та спеціальну згадку журі (Андрій Лідаговський). В основу сюжету лягла історія про молодого звукорежисера, для якого запис голосів закарпатських тварин може стати шансом переїхати до Канади. Однак це завдання виявляється набагато складніше, коли головним супутником у новій роботі стає його мама.

Світова прем’єра документального фільму «Тато — мамин брат» Вадима Ількова відбулася в межах європейського фестивалю документального кіно VisionsduReel у Ніоні (Швейцарія), де стрічка отримала приз як найбільш інноваційний фільм міжнародної конкурсної програми. На Одеському кінофестивалі картину відзначено преміями за найкращий український повнометражний фільм та як найкращого українського режисера. Головний герой — відомий український андеграундний перформер Анатолій Бєлов. Богемний співак та художник стає батьком своєї п’ятирічної племінниці, коли психічне здоров’я його сестри погіршується.

Нагадаємо, Viennale — щорічний кінофестиваль, який проводиться у Відні з 1960 року, аудиторія фестивалю становить понад 90 тисяч глядачів. Українська програма організована Українським Інститутом спільно з компанією «Артхаус Трафік» у межах двостороннього року культури Австрія—Україна-2019.

Газета: 
Рубрика: