Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Всі – молодці!

Міжнародний музичний фестиваль-конкурс ART&MORE назвав переможців
7 серпня, 2019 - 11:43

У Києві змагалися юні музиканти та вокалісти, які навчаються у дитячих мистецьких школах. Виступи відбулися у Великій залі Національної музичної академії ім. В. Сліпака. Найменшим учасникам було 6 років, а найстарші – навчаються у КМАМ ім. Р. Глієра або готуються до вступу до музичних вишів. ART&MORE відбувається вже вшосте, при цьому жанровий та віковий діапазон конкурсу має тенденцію до зростання.

Продюсерка конкурсу, молода композиторка з Китаю Чень Юньцзя, вважає, що конкурс перш за все сприяє підвищенню рівня музичної освіти. Вона навчалася в Україні, спочатку у КССМШ для музично обдарованих дітей ім. М. Лисенка, пізніше закінчила НМАУ. Сьогодні Чень Юньцзя - член Спілки композиторів України, а її твори звучать на сценах Національних мистецьких центрів КНР, виконуються в Україні.

- Для мене дуже важливо, щоб юні музиканти з Китаю, які мріють вчитися в Україні, мали високий рівень підготовки, і наш конкурс ART&MORE має цьому сприяти. Кількість юних музикантів, які бажають спробувати свої сили в конкурсі ART&MORE, щороку збільшується. Нині виступили більше 50 юних музикантів, які представили 45 концертних номерів, 7 з них - талановиті діти і молодь з КНР, - зазначила Чень ЮНЬЦЗЯ.

Вперше фестиваль-конкурс ART&MORE проводився за підтримки Київського міського методичного центру закладів культури та навчальних закладів Департаменту культури КМДА. Серед членів журі конкурсу директорка методичного центру Ірина Чуніхіна і завідувачка кабінету інновацій та розвитку мистецької освіти Надія Бойко.

- Для нашого Методичного центру сприяння у проведенні такого фестивалю-конкурсу – новий і цікавий досвід, - каже Ірина ЧУНІХІНА. - Методичні напрацювання Центру стали у пригоді організаторам, а для нас – відкрилися нові можливості співпраці з фаховими громадськими ініціативами. Приємно, що конкурс здобув багато позитивних відгуків від всіх учасників: дітей, батьків, викладачів.

- Всі учасники – молодці: діти мали сміливість вийти виступити на великій професійній сцені. Фестиваль-конкурс став справжнім святом мистецтва, - додає Надія БОЙКО. - Окрема подяка організаторам за злагоджену роботу, теплий прийом дітей і педагогів. Хочеться відзначити високу професійність колег - членів журі ART&MORE. Впевнена, що такий конкурс – зразок нового, ефективного формату розвитку музичної освіти.

Голова журі конкурсу Тетяна ЗОЗУЛЯ бере участь у проекті з 2014 року, з перших днів фестивалю-конкурсу. Режисерка, продюсерка, оперний експерт, авторка циклу музично-театральних проектів МКЦ ім. І.С. Козловського Національної оперети стверджує: «ART&MORE – не звичайний конкурс. Окрім двох конкурсних турів, до програми входять міжнародні майстер-класи, екскурсії і гала-концерт за участю національного ансамблю солістів «Київська камерата». Ми дбаємо про створення особливої атмосфери конкурсу, намагаємося зробити все, аби сприяти формуванню творчого потенціалу дітей.

Музичне мистецтво – чудовий інструмент культурної дипломатії, і наша фестивальна програма слугує встановленню міжнародних творчих контактів, співробітництву молоді, затверджує нові міжкультурні зв’язки. При цьому ми пам'ятаємо про відродження, збереження, розвиток української культури. У цьому проекті мені дуже приємно співпрацювати з провідними митцями».         

Окремої уваги заслуговував освітній блок. Лекція-концерт Дмитра Таванця і Олександри Зайцевої викликала справжній фурор серед учасників. Лауреати численних міжнародних конкурсів, артисти, які мають активну концертну і гастрольну діяльність, представили унікальний формат фахового спілкування, що демонстрував особливості жанру фортепіанного дуету. Для фахівців струнно-смичкових інструментів майстер-клас ансамблевого виконання провела Янжима Морозова, залучивши до участі старших учасників конкурсу: Діану Палій (скрипка) і Родіона Морозова (альт) (вони, до речі, стали лауреатами першої премії конкурсу). Тетяна Зозуля, яка є членом журі музичних конкурсів не тільки в Україні, але і в Італії, Грузії, Естонії, розповіла про міжнародний досвід інтеграції українських культурних ініціатив, про конкурсні вимоги до молодих виконавців. Майстер-клас про імпровізацію як метод формування музичного мислення представила Наталя Бабієнко, педагог, одна з активних учасниць проекту. Така ініціатива свідчить передусім про цікавість фахівців музичної освіти до співпраці та обміну досвідом.

Цього року лауреатами першої премії конкурсу стали Ланська Кароліна, сопілка, Калинівська дитяча школа мистецтв; Палій Діана, скрипка КДШМ ім. С. Турчака; Морозов Родіон, альт, КССМШ ім. М. Лисенка; Савченко Алла, арфа, КДМШ 4, ім. Д. Шостаковича; Московко Еліна, арфа; Ахріменко Олександра, арфа, КМАМ ім. P. Глієра; Олійник Давид, ф-но, КДМШ ім. М. Леонтовича; Чен Сінжу, ф-но, Наньшаньська китайська міжнародна школа м. Шеньчжень, (КНР); Хоу Чін’ян, ф-но, Футієнська міжнародна  школа мистецтв м. Шеньчжень, (KНР); Хміль Гліб, баян, КДМШ ім. M. Леонтовича; Чжен Хунбінь, вокал, (КНР). Лауреатами другої та третьої премій стали більше 30 учасників, а Гран-прі Міжнародного музичного фестивалю-конкурсу виборола юна піаністка Можаєва Ксенія з Київської дитячої музичної школи № 21.

Хочеться додати, що для учасників з України участь у фестивалі-конкурсі ART&MORE є безкоштовною, тому особливу подяку і учасники й організатори висловлюють партнерам проекту: Київському міському методичному центру закладів культури та навчальних закладів, Департаменту культури КМДА за методичну підтримку, Національній музичній академії за сприяння у проведенні конкурсу, Музею телебачення за цікаву екскурсію, ТМ «Рудь» за солодкі подарунки та ексклюзивні призи для всіх учасників. А інформаційному партнеру проекту газеті «День» - за висвітлення Міжнародного музичного фестивалю-конкурс ART&MORE.

Катерина МОРОЗОВА. Фото надане організаторами конкурсу
Рубрика: