Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

В’язниця для трьох

Білоруський Вільний Театр покаже у Києві свою резонансну виставу Burning Doors
6 листопада, 2018 - 11:12
ФОТО НАДАНО БІЛОРУСЬКИМ ВІЛЬНИМ ТЕАТРОМ

У виставі об’єднані історії трьох митців, яких переслідує російська влада. Йдеться про активістку та учасницю гурту Pussy Riot Марію Альохіну, художника Петра Павленського та режисера Олега Сенцова.

Колектив почав гастролювати з виставою восени 2016 року. Тоді ж по всьому світу розгорнулися масштабні кампанії за звільнення політв’язнів і Сенцова зокрема. До них долучилося багато культурних і громадських діячів з різних країн. Художню цінність і важливість меседжу вистави відзначили театральні критики та авторитетні світові ЗМІ, наприклад, The New York Times і The Guardian.

Покази Burning Doors (українською — «Палаючі двері») в Києві відбудуться 6 та 7 листопада у Національному академічному драматичному театрі імені Франка. Їх ініціював лідер гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк, який співпрацює з Білоруським Вільним Театром з 2015 року. Підтримав проект Український культурний фонд.

Кошти з продажу квитків передадуть сім’ям політв’язнів. Їх також можна запросити на виставу, долучившись до акції «Підвісь квиток». На сайті квиткового оператора є спеціальні акційні сторінки, де можна оплатити квитки, що зарезервовані для рідних політв’язнів і волонтерів. Їм передадуть оплачений квиток, а кошти долучать до загального збору. Усю інформацію та посилання можна знайти на фейсбук-сторінці події.

Нагадаємо, нещодавно Олег Сенцов припинив голодування. У листі від 29 жовтня, оприлюдненому російським правозахисником Миколою Щуром, він пише, що почувається набагато краще, ніж після виходу з голодування. Аналізи теж стали кращими. Нині він харчується за спеціальною дієтою та приймає таблетки. «Не хвилюйтесь там особливо — я вижив», — додав режисер наприкінці листа.

Тим часом федеральне бюро російської партії «Яблуко» звернулося до Володимира Путіна з проханням помилувати Олега Сенцова. У відповіді з адміністрації президента Росії зазначено, що відповідно до закону процедура помилування має починатися зі звернення засудженого та попереднього рішення про помилування очільника адміністративної одиниці, де він перебуває. Нагадаємо, подібну відповідь у серпні цього року отримувала і мами «бранця Кремля» Людмила Сенцова, яка зверталась з відповідним клопотанням до Путіна.

Підготувала Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: