Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Висока музика – для складних часів

У Львові триває фестиваль із участю найкращих студентів та провідних колективів Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка
31 березня, 2015 - 11:07
Висока музика – для складних часів
ФОТО ЄВГЕНА КРАВСА

«У складний буремний час, в який нам доводиться жити, дуже важливо не зачерствіти душею, не втратити радості життя, здатності відчувати красу і духовне піднесення, не впасти у відчай, а вийти з випробувань не просто переможцями — переможцями, які бачать перед собою майбутнє, сповнене правди, добра і краси. Висока музика у цей час не просто заспокоює і приносить хвилину радості — вона освітлює шлях і допомагає побачити далеку, але найпрекраснішу мету, до якої обов’язково дійдемо», — вважають організатори фестивалю «Академія».

Розпочався фестиваль у Концертному залі ім. Станіслава Людкевича Львівської філармонії творами двох видатних музикантів сучасності — Віктора Камінського та Мирослава Скорика, котрі, до речі, вже багато років є професорами ЛМА. Музика звучала у виконанні студентського камерного оркестру «Академія», яким диригував ректор вишу Ігор Пилатюк. Солістами були не лише студенти, а й знані львівські піаністи та викладачі ЛМА Оксана Рапіта та Мирослав Драган.

Не менш насичена програма наступних фестивальних програм. Це, зокрема, «Болеро» Моріса Равеля, симфонічно-джазові твори у виконанні студентського симфонічного оркестру під керівництвом Зінаїди Остафійчук, вечір фортепіанної музики ХХ ст., «Фольк-калейдоскоп» за участю капели бандуристів та оркестру народних інструментів, Prima aprilis для духових та ударних інструментів, вечір солоспівів «Невідомий Лисенко», «Скрипкова феєрія». Лунатиме на фестивалі й музика студентів-композиторів.

Фінішуватиме «Академія» 5 квітня — концертом із творів автора Гімну України о. Михайла Вербицького та виконанням Stabat Mater Франца Шуберта, участь у якому візьмуть хор та симфонічний оркестр Оперної студії ЛМА.

Організатори фестивалю наголошують: «Вихованці академії щорічно здобувають десятки перемог на міжнародних та всеукраїнських конкурсах, виступають на престижних сценах світу, то чому ж вони не мають показати своє мистецтво співвітчизникам?» І обіцяють у наступні роки залучити до участі у фестивалі колективи інших місцевих вищих навчальних закладів.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Газета: 
Рубрика: