Тільки наука змінить світ. Наука в широкому розумінні: і як розщеплюється атом, і як виховувати дітей… І дорослих теж.
Микола Амосов, український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики

Як лунає перша скрипка Берлінської філармонії?

20 жовтня в Києві відбудеться гранд-концерт, який меломанам подарують знаний музикант Дайшин Кашимото та New Era Orchestra
18 жовтня, 2021 - 14:52

У Національній філармонії пролунають: Друга симфонія та Концерт для скрипки з оркестром Людвіга ван Бетховена у виконанні Дайшин Кашимото (скрипка, Японія – Німеччина), соліста та першого концертмейстера Berliner Philarmoniker разом із New Era Orchestra під орудою арт-директорки та диригентки Тетяни Калініченко.

Нині Дайшин Кашимото (на фото) є одним із провідних скрипалів світової класичної сцени. Почав грати на скрипці в три роки. Неповних семи років став одним із найбільш юних учнів у історії Джульярдської школи в Нью-Йорку, потім із 1990 року навчався в Німеччині в легендарного Захара Брона і, зрештою, закінчив Фрайбурзьку Вищу школу музики під проводом Райнера Куссмауля. З 2009 року є Першим концертмейстером та солістом Берлінської філармонії. Музикант співпрацює з найвідомішими диригентами сучасності, зокрема як соліст виступав під орудою Саймона Реттла та Андріса Нельсонса. Грає на скрипці Гварнері 1674 року.

– Візит зіркового скрипаля в Україну є ініціативою арт-директора та диригента оркестру Тетяни Калініченко, яка з моменту заснування оркестру в 2007 р. докладає серйозних зусиль з розвитку міжнародної стратегії колективу, створюючи в Україні сучасний міжнародний майданчик для академічної музики, який стане однією з відправних точок для конструктивного культурного діалогу нашої країни зі світом глобальної музичної індустрії, – наголосила прессекретарка Національної філармонії Ілона ТАМІЛІНА. – Концерт із Кашимото було анонсовано на грудень минулого року (в межах світового святкування великого бетховенського ювілею), та через спалах пандемії COVID-19, карантинні обмеження та закриття кордонів, цей творчий проєкт довелося перенести на 2021 рік. Меломани не пропустять такого подарунку високого мистецтва.

Концерт Кашимото з New Era Orchestra відбудеться за підтримки Art Mentor Foundation Lucerne та Goethe-Institut в Україні. Організаційним партнером заходу є культурний центр «Дім Майстер Клас».

ДОВІДКА «ДНЯ»

Дайшин КАШИМОТО (Японія – Німеччина) – перший концертмейстер Берлінської філармонії та соліст, який користується великим попитом у всьому світі. Він виступав із такими найкращими оркестрами світу, як Boston Symphony, Orchestre Nationale de France, Bavarian and Frankfurt Radio Symphony orchestras, Dresden Staatskapelle, Orchestre de la Suisse Romande, Czech Philharmonic та ін.

Дайшин також користується великим попитом у світі як камерний музикант. Він співпрацював із Мартою Аргеріх, Ітамаром Голаном, Гідоном Кремером, Мішею Майським, Жераром Коссе, Полом Мейером, Еріком Ле Саджем, Юджею Ванг, Алессіо Баксом та іншими. З 2007 року Дайшин був артистичним директором щорічного фестивалю камерної музики Le Pont у Ако, Японія. Є членом Берлінського філармонійного октету.

Тетяна КАЛІНІЧЕНКО – співзасновниця, арт-директорка та диригентка New Era Orchestra. Тетяна є однією з найкращих диригенток свого покоління та потужною лідеркою, яка відома своїм глибинним розумінням музики та віртуозним втіленням свіжого та новаторського підходу до виконання класики.

Вона має надзвичайну здатність втілювати неймовірні ідеї та розкривати максимальний потенціал кожного музиканта. Наділена вишуканим смаком і неповторним музичним хистом, Тетяна Калініченко об’єднала в одному колективі справжніх зірок молодого покоління українських музикантів.

Одним із пріоритетних напрямів її діяльності як арт-директорки є розвиток міжнародної співпраці. За ініціативи Тетяни Калініченко New Era Orchestra протягом усього часу свого існування реалізовує проєкти світового рівня і формує імідж України в світі. Тетяна першою в Україні залучила до співпраці зіркових солістів світового рівня, зокрема: Джошуа Белла (скрипка, США), Ґотьє Капюсона (віолончель, Франція), Сару Чанг (скрипка, США), Крістофа Зітцена (перкусія, Австрія), Моріса Штегера (блокфлейта, Швейцарія), Аві Авіталя (мандоліна, Ізраїль) та ін.

NEW ERA ORCHESTRA – один із найуспішніших незалежних оркестрів України, заснований 2007 року. Подібно до музичної «Кремнієвої долини», цей колектив став місцем натхнення для нового покоління креативних музикантів, майданчиком для обміну та створення нових ідей та постійної генерації нових проєктів, простором діалогу, який має потенціал для об’єднання різних культур, інтерпретацій та поглядів.

Під керівництвом Тетяни Калініченко New Era Orchestra став знаковим колективом, який перетворився на амбасадора України в європейському музичному просторі.

Відомий своїми інноваційними та часто несподіваними концертними програмами, New Era Orchestra першим в Україні виконав прем'єри творів топових композиторів сучасності: Джона Адамса (США), Філіпа Гласса (США), Майкла Наймана, Джона Тавенера, Макса Ріхтера (Велика Британія), Авнера Дормана (Ізраїль), Янніса Ксенакіса (Греція), Такаші Йошимацу (Японія), Артура Маскатса (Латвія) та ін.

2018 року оркестр брав участь у топовому музичному фестивалі в Швейцарії Septembre Musical in Montreux & Vevey, де вперше за 73 роки існування фестивалю гідно представив Україну – це був справжній український прорив.

Підготувала Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: