Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Яскраві шоу і несподівані новинки

25 липня гала–концертом Національна Оперета закриває завісу до середини вересня
21 липня, 2021 - 12:20

Цей 86-й сезон увійде в історію колективу, як період викликів, які спонукали пандемічні локдауни і тривалі творчі паузи. Але не лише COVID-19 дошкуляв митцям. Так співпадало, що на довгих 8 місяців, поки тривала масштабна реконструкція Головної сцени,  основні вистави репертуару не було можливості грати. Працювали лише камерні майданчики, але вони не могли задовольнити глядацький попит, і не всі артисти  та музиканти мали можливість працювати на повну силу. Із новинок була представлена лише одна прем’єра -  мюзикл «Доріан Грей» угорського композитора Матіаша Варконі, яка переносилася двічі (бо дати показів зривалися через карантинні загострення коронавірусної ситуації).

Втім, навіть  у непрості часи, митці шукали креативний вихід із ситуації. Так, у Музичній вітальні започаткували новий творчий проєкт – «Класика з Оксаною Мадараш». Цей  цикл відкрив концерт «Вівальді». Диригентка та  авторка  проєкту О. Мадараш запропонувала шанувальникам новий формат спілкування з музикою: Камерний оркестр театру представляв всесвітньовідомі твори класика у затишній атмосфері Блакитного фоє театру, а ведучі цікаво розповідали про видатного італійського композитора, скрипаля-віртуоза, римо-католицького священника, автора більш як сорока опер, кантат, ораторій, творця жанру сольного інструментального концерту. Антоніо Вівальді (1678-1741рр.) вважається одним із композиторів, що почали розвивати музику барокового стилю до класицизму…

Керівник Національної Оперети Богдан Струтинський може  гордитися тим, що їх театру вдалося  виграти грант від Українського культурного фонду на реалізацію амбітного проєкту спільно із Бермінгемською оперою, який представлять глядачам у наступному сезоні, також у планах театру оновити афішу прем‘єрами: режисер Максим Голенко поставить музичну виставу "Амадеус" (про непрості взаємини Моцарта і Сальєрі - двох відомих композиторів, що були  пов'язані діяльністю і творчістю, але мали різні  характери, принципи та оцінки у житті); молодий режисер Євген Лавренчук працюватиме над оперою "Фальстаф"Дж. Верді, а пан Струтинський  представить нову версію  відомої оперети Імре Кальмана "Сільва".

До плюсів, які вдалося  реалізувати, є те, що нарешті, у кінці червня, у Бучанському міському парку  все ж відбувся VIІI Міжнародний музичний фестиваль «О-FEST-2021», який  зібрав виконавців з 11 країн світу: Австрії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Ірану, Казахстану, Китаю, Литви, Молдови та України (вперше за всю історію форуму  виступив представник Словенії). У рамках «О-FESTу» відбувся соціальний проєкт «Театр мрій. Діти малюють театр», ініційований Національною Оперетою і благодійним фондом «United World Cultures Foundation / UWCF». Нагадаємо, проєкт розпочинався 29 травня у Києві, коли діти з багатодітних родин, діти з інвалідністю, учні мистецьких шкіл побували на екскурсії у театрі, спілкувалися з артистами, а потім протягом місяця створювали малюнки на тему сучасного театру оперети та його історії, які презентували у день відкриття фестивалю, а також провели урочисте нагородження учасників.

А от «Карпатському простору» не повезло,  і вже два роки не проводять це гранд-фестиваль, який полюбився жителям Карпатського регіону.  Втім, за словами Богдана Струтинського, разом із керівниками міста Івано-Франківська  і області вони плекають надію, що "Карпатський простір" обов‘язково відбудеться вже у наступному році і це буде масштабне, гучне та  життєстверджуюче дійство…

  Треба зазначити, що артисти Національної Оперети вміють створювати свято, а тому мають чимало прихильників, які навіть у періоди локдаунів не забирали кошти за викуплені квитки і чекали коли ж з‘явиться можливість подивитися вистави, які дарують позитивні емоції. Нині колектив йде у відпустку, а  15 вересня публіку запросять на відкриття 87–го театрального сезону.

Тетяна ПОЛІЩУК, фото Руслана КАНЮКИ, «День»
Газета: 
Рубрика: