Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Юні «академіки» в Опері

Уп’яте в Києві відбулося свято танцю
14 листопада, 2002 - 00:00

— Академія танцю наступного року відзначить своє 10-річчя, — розповів театрознавець Юрій Станішевський. — Вона створювалася при Національній опері, тобто ми змогли втілити мрію видатного танцівника й хореографа Сержа Лифаря. Діти починають навчатися з чотирьох років. Нашими вихованцями є багато нинішніх прим і прем’єри столичної Опери. Якщо в хореографічному училищі навчають тільки класичному танцю, то в нас не тільки класика. Діти вивчають фольклор, джаз, степ, спортивний бальний танець. Учням надано можливість вибору. Тобто якщо дитина, зростаючи, внаслідок різних причин не підходить вимогам класичного танцю, то вона може перейти в народний або спортивний клас. А в хореографічному училищі через «невідповідність» її просто відрахували б.

Нас радує, що багато наших студентів є чемпіонами найпрестижніших європейських і світових змагань зі спортивного бального танцю. Ми готуємо не лише артистів, а й балетмейстерів-репетиторів, і балетмейстерів- постановників. У нас навчаються не лише громадяни України, а й представники інших держав, які приїхали в Київ з близького й далекого зарубіжжя.

У гала-концерті «Діти і зірки балету України та Росії» брали участь наші вихованці: Наташа Домрачева, Вітя Іщук і Христина Шишпор, які нині солірують у багатьох спектаклях Національної опери. Наприклад, Христина, хоча вона студентка-першокурсниця, але в її творчому активі вже є декілька нагород: золота медаль конкурсу Григоровича та срібна медаль на балетному конкурсі в Москві.

Наталя КУЛЯЄВА, фото Олександра ПУТРОВА
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ