Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«З України до Голлівуду»

Фільм про наших співвітчизників — зірок світового — кіно підготували до показу
29 травня, 2019 - 10:37

Компанія FRESH PRODUCTION GROUP закінчила виробництво документального фільму «З              України до Голлівуду». У ньому розкажуть про українців, які зробили чималий внесок у творчий розвиток Голлівуду.

Про це повідомили «Дню» у Державному агентстві України з питань кіно.

«Мало хто знає, що наші співвітчизники відіграли неабияку роль у створенні славнозвісної «фабрики мрій», виникненні «Оскара» і сприяли появі найкращих американських фільмів, що стали історією світового кіномистецтва. Майже кожен із них має свою зірку на «Алеї слави», «Оскар» чи «Золотий глобус», але найважливіше, що всі вони зробили неймовірний внесок, збагативши Голлівуд не тільки своїм талантом, а й принесли в нього власну культуру, частину свого життя і душі», — йдеться у повідомленні.

Режисери стрічки — Галина Кувівчак-Сахно і Станіслав Сукненко, який водночас є автором сценарію. Продюсерами фільму є Олег Щербина та Юлія Чернявська. Зйомки проходили в США та Україні.

Загальна вартість виробництва фільму «З України до Голлівуду» становить 3 мільйони 527 тисяч гривень. Державна фінансова підтримка стрічки — 2 мільйони 705 тисяч.

Минулого року в Києві представили книжку «To Hollywood from Ukraine» («З України до Голлівуду») Станіслава Сукненка, яка стала основою документальної стрічки. Це розповідь про українське коріння 100 визначних діячів американського кіно. За словами Сукненка, цю тему він досліджував протягом 10 років! Видання вийшло за підтримки Міністерства інформаційної політики України. Воно є англомовним. За словами керівника видавництва «Самміт-книга» Івана Степуріна, це було зроблено для того, щоб книжку змогли прочитати якомога більше людей за кордоном, повідомляє ponomaroleg.com. У майбутньому автор планує видати другий том — про вихідців з України у європейському кіно.

До речі, проект «З України до Голлівуду» став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Фільм український глядач побачить відразу після фестивальної історії картини.

Нагадаємо, протягом 2019 року в Україні з’явиться близько півсотні фільмів патріотичного спрямування, зокрема коштом держави. Торік на фінансування патріотичних картин із держбюджету було надано мільярд гривень: половину направили в Міністерство культури, іншу — в Держкіно.

На «Золотій дзизі»-2019 за професійні досягнення в розвитку українського кінематографа Українська кіноакадемія нагородила наші фільми в 19 номінаціях!

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: