Суспільство без віри і любові втрачає здатність розрізняти добро і зло
Євген Сверстюк, український літературний критик, есеїст, поет, мислитель, філософ

Залишив по собі різнобічну творчу спадщину

У Львові попрощалися з художником і педагогом Юрієм Дворником (1939 – 2021)
5 квітня, 2021 - 20:18

Повідомлення про відхід Юрія Володимира Дворника з'явилося на сайті Львівської національної академії мистецтв кілька годин тому.
   «Пішов з життя відомий мистецький педагог, який виховав багатьох українських художників, високообдарований скульптор і рисувальник, автор численних творів, які стали класикою національного мистецтва, – зазначено у дописі. – Випускник Дрогобицького педагогічного інституту та Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва (педагоги В. Черкасов, В. Борисенко, Д. Крвавич, І. Самотос), він скерував свій хист до справи виховання професійної майстерності майбутніх художників. Спершу працював на Львівській експериментальній кераміко-скульптурній фабриці, а від 1971 року – на викладацькій роботі. Автор навчального посібника «Жива вода рисунка» (м. Тернопіль, 2009), учасник понад 30 колективних виставок та персональної виставки у Музеї ЛНАМ (2015), яка отримала широкий резонанс у мистецьких колах Львова.

Ю. В. Дворник створив велику кількість творів монументальної і станкової скульптури, оригінальних графічних циклів. Мав високий авторитет серед професійних художників і педагогів, залишив по собі різнобічну творчу спадщину. Мистецькі образи його багатьох станкових творів закріпилися за іменем автора як унікальні взірці авторського естетичного світогляду, високого професіоналізму.

Ректорат, Вчена рада, профспілка, весь професорсько-педагогічний склад, студентство Львівської національної академії мистецтв глибоко сумують з приводу смерті Юрія Володимировича Дворника та висловлюють щирі співчуття родині покійного».

Світла і вічна пам'ять.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото зі сайту ЛНАМ
Рубрика: