Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Жінки на війні

20 червня в інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану покажуть кінострічку «Невидимий батальйон»
20 червня, 2019 - 10:54

Цю повнометражну картину вже представляли у різних країнах, її демонстрували від Шанхая до Вашингтона. Героїням стоячи аплодував парламент Канади. Тепер фільм покажуть у Києві.

Сюжет — історії жінок, котрі добровільно пішли воювати з кремлівськми загарбниками нашої землі на сході. Розповіді ветеранок із неповторним життєвим досвідом, різними цивільними та військовими професіями відтворюють панорамну картину становища жінок у Збройних силах. України.

Життя об’єднаних війною показали три режисерки — Ірина Цілик, Світлана Ліщинська та Аліна Горлова. Усі вони, як і героїні фільму, — учасниці Жіночого ветеранського руху та адвокатського проекту «Невидимий батальйон».

Марія БЕРЛІНСЬКА, продюсерка фільму, розповіла про мету проекту: — У нас було бажання задокументувати історію, що відбувається прямо зараз, показати, як воюють жінки. По-друге, зруйнувати цю стіну для жінок. Тут не може бути ні статі, ні кольору очей, тільки освіта, професіоналізм. І кіно — дуже хороший інструмент, який дає змогу доступно пояснити ці речі суспільству. І нарешті, третя мета важить для мене дуже багато. Ми програємо інформаційну війну у світі. Через це кіно ми хочемо показати, що у нас не громадянський конфлікт, а російська окупація, вже четвертий рік. Завдяки нашому фільму світ побачить, що гинуть і калічаться наші жінки, що вони воюють і перемагають російську армію. І нам не потрібна глибока стурбованість, нам потрібна реальна підтримка.

Після перегляду відбудеться спілкування з представницями команди: Юлія Кирилова, розвідниця, гранатометниця, санінструкторка 25-го батальйону «Київська Русь»; Катерина Приймак, парамедик батальйону «Госпітальєри»; Оксана Якубова, учасниця бойових дій на сході України.

«Невидимий батальйон» відкриває дискусію про права жінок у секторі безпеки та оборони, стимулюючи органи державної влади реформувати законодавство радянського зразка. Зокрема, в червні 2016 року під тиском громадськості Міністерство оборони на 63 позиції розширило список бойових посад, доступних для жінок. Героїні «Невидимого батальйону» стали культурними посланицями України й через власні історії розповідають міжнародній спільноті про загрозу, яку несе російська агресія.

Газета: 
Рубрика: