Люди, які мають свободу вибору, завжди оберуть мир.
Рональд Рейган, 40-ий Президент США

Життя – це точно не гра...

Гостем «Літньої школи журналістики газети «День» став український актор театру та кіно, зірка «Кіборгів» - Віктор ЖДАНОВ
18 липня, 2018 - 18:35
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Віктор Петрович приїхав до редакції зі зйомок картини «Захар Беркут». Він не вважає себе зіркою. Раніше був переважно  театральним майстром, але поступово до нього прийшла цікавість до кіно, співпраця з різними режисерами. В гості для літньошколярів артист  прийшов 18 липня, і саме в цей день відбувалась презентація фільму «Вулкан» на Одеському кінофестивалі, де В. Жданов грає одну з ролей. Театр та кінематограф  були і лишаються найпотужнішою «зброєю» і концентрацією національної сили — «...влада повинна розуміти, що це ідейний фронт». Артист розповів, що поки в Донецькому музично-драматичному  театрі, де він працював 14 років, були українські вистави, доти російський наступ стримувався. Навіть коли Донецьк вже перебував у оточенні блокпостів, до останнього йшли постановки за Т.Шевченком. «Зал піднявся, аплодуючи. І хтось кричить — Слава Україні! Героям Слава! Всі чотири прем’єрні вистави відбувалися під цим лозунгом»,  — передав актор настрої публіки.

Актор наголосив, що митці, журналісти, актори зокрема, мають розуміти своє визначальну місію у протистоянні з російською пропагандою.

Андріана БІЛА, Літня школа журналістики «Дня»

«НАМ ВДАЛОСЯ ВІДЧУТИ АТМОСФЕРУ КІНО»

Дар’я ЧИЖ, Київський університет імені Бориса Грінченка:

— Віктор Жданов тільки-но після нічної зйомки завітав і до Літньої школи журналістики. Нам вдалося відчути атмосферу кіно та хоч трохи осягнути ту клопітку роботу, з якою кожного разу стикається актор на знімальному майданчику. «Я в кіно лише три дні», — іронічно відповідає Віктор Жданов на наші питання про гру в нових фільмах. Хоч робота в театрі займала більшу частину його професійного життя, актору комфортніше працювати саме в кіно. Про режисерів Ахтема Сеїтаблаєва та Романа Бондарчука Віктор говорить як про споріднені душі.

Неординарний підхід у відповідях на питання говорить про майстерність нашого гостя володіти своїм голосом, тембром, мімікою. Ніколи не знаєш, яка буде реакція на твоє питання і в цьому є особлива специфічність спілкування з творчою особистістю. Цікавились літньошколярки власне і про вибір акторської професії: «У мене було дві мрії: я хотів стати трактористом, а потім стати... клоуном, — з гумором говорить Віктор, — акторство було потім, уже після армії»...

«ЗАХОТІЛОСЯ ЗНОВУ ПОСЛУХАТИ МОНОЛОГ ''СТАРОГО'' З «КІБОРГІВ»

Юлія ДОВГАЙЧУК, Київський національний університет ім. Т.Шевченка:

– Життя - це точно не гра. Реалії жорстокі, особливо, коли ти переселенець і актор, якому треба доводити своє визнання. Неймовірно щирий Віктор Жданов розповів всю багатогранність кіно і героя в ньому. Хоч і в житті він трохи інший, все ж захотілося знову послухати монолог ''Старого'' з картини «Кіборги» і якнайшвидше придбати квиток на прем'єру ''Захара Беркута''. Це так прекрасно, коли на екранах з'являються особистості з позицією, які точно знають що і навіщо роблять.

Літня школа журналістики відбувається за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Андріана БІЛА, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments