Оскільки українська нація кілька століть шукала свого визволення, остільки ми розцінюємо це як непереможне її бажання виявити й черпати своє національне офарблення.
Микола Хвильовий, український прозаїк, поет, публіцист

Життя – театр

Сьогодні заньківчанин Григорій Шумейко святкує 70-ліття
1 травня, 2021 - 12:49

Народний артист України, актор і режисер Львівського національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької народився 1 травня 1951 року у м. Лубни, що на Полтавщині. Був п’ятою дитиною в сім’ї. Мала батьківщина майбутнього актора – село Малий В’язівок. Розповідає журналістові «Дня», що хист до акторства мав змалечку – ще учнем третього класу виступав з читанням казок та байок (його навіть називали майбутнім Андрієм Совою). Згодом, щоправда, вагався (але недовго!) між обранням професії морського офіцера та актора.

Освіта: Київський державний інститут театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого, спеціальність – актор драми і кіно (курс заслуженого  діяча мистецтв України Ірини Олександрівни Молостової, заслуженого діяча мистецтв України Нінель Антонівни Биченко); Театральний інститут імені Бориса Щукіна, спеціальність – режисура (курс народного артиста СРСР Євгена Рубеновича Симонова); Київський державний інститут театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого, спеціальність - режисура  (постановка дипломної вистави під керівництвом народного артиста України Сергія Володимировича Данченка).

Досі згадує свої перші ролі – Шмаги («Без вини винуваті» Олександра Островського) та Івана Непокритого («Дай серцю волю, заведе в неволю» Марка Кропивницького).

На заньківчанській сцені – з 1974 року, а перша зіграна тут роль – Глашатай у виставі «Річард ІІІ» Вільяма Шекспіра.

Загалом у творчому доробку Григорія Шумейка – понад 100 ролей (зокрема, у виставах «Амадей», «Візит  літньої пані», «Ісус, син Бога живого», «Різдвяна ніч», «Украдене щастя», «Марія Заньковецька», «Перед заходом сонця», «Фредерік, або Бульвар злочинів», «Тил», «Кафедра», «Богдан Хмельницький», «Звичайне чудо», «Житейське море», «Сон князя Святослава»…). А ще – режисерські роботи, серед яких – «Бояриня» Лесі Українки, «Він прийшов» Джозефа Прістлі та «Мина Мазайло» Миколи Куліша.

«Вітаємо з ювілеєм актора та режисера, народного артиста України Григорія Шумейка, – зазначено на ФБ-сторінці театру. – Дякуємо за понад 100 зіграних ролей та численні постановки на заньківчанській сцені! Бажаємо нових творчих робіт, гарного настрою та Божої Благодаті у ці теплі Великодні дні! Любимо».

Починає заповнюватися привітаннями й ФБ-сторінка ювіляра.

«Оксана Данило. З днем народження, з ювілеєм Григорію Григоровичу. Хочу побажати, щоб кожна постановка мала грандіозний успіх, щоб кожен процес організації і на роботі, і в житті проходив на «ура». Хай кожен день радує цікавими ідеями, великими інвестиціями, приємними сюрпризами та здійсненими мріями».

«День» долучається до всіх привітань, які вже пролунали і ще лунатимуть на адресу Григорія Шумейка. І разом із заньківчанами запрошує усіх прихильників творчості ювіляра до перегляду «Боярині» Лесі Українки у його постановці – виставу транслюватимуть сьогодні, 1 травня, о 20.00 (перегляд – на ФБ-сторінці театру).

З роси й води, Григорію Григоровичу, на добру сотню літ.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів, фото з архіву Андрія КУБ'ЯКА
Рубрика: