Кожен повинен виконувати свою роботу, бути чутливим до великих подій, відчувати велич і небезпеку моменту. Як за маленькими вчинками волонтерів стоїть гуманізм, так і за нашими справами ховається щось велике.
Мирослав Попович, український філософ

20 травня – День народження джинсів

20 травня, 2016 - 13:10

Варто лише визирнути у вікно і можна зрозуміти, що цей день може бути святом майже для кожного перехожого — адже джинси давно посіли чільне місце у гардеробі наших сучасників.

Необхідно зазначити, що історія джинсового одягу налічує вже понад 200 років. І хоч джинси вже не назвеш чимось незвичним, але історія їхнього поступу світом дуже цікава.

Перші джинси були запатентовані у США 1850 року Леві Страуссом. Це були цупкі штани із подвійними швами і безліччю кишень. А коштували вони 1,5 долара. Тож вони одразу почали користуватися популярністю серед робітників та каліфорнійських золотошукачів. Перша партія була моментально розпродана та стала відправною точкою для виникнення фірми тепер всесвітньо відомої Levi Strauss & Co.

А 20 травня 1873 року ця фірма отримала виняткове право виготовляти штани із заклепками на кишенях — так народилися джинси. Згодом 1926 року на них з’явилася застібка «змійка». А перші жіночі джинси побачили світ аж 1981 року.

Поступово джинси знаходили шанувальників серед усе більших та різноманітніших верств населення і врешті стали невід’ємним елементом будь-якого гардеробу.

Класичні джинси мають колір індиго, завдяки рослині, якою раніше фарбували тканину — Індігофері красильній. Але мене здивував той факт, що квітки цього кустарнику — не сині, як можна припустити, а рожеві...

Анна ГАВРИЛЮК, «День», малюнок автора
Газета: 
Рубрика: