Ані багатство, ані влада, ані могутність і сила не окупить глупоти й не заступить мудрости; без мудрости сила чи значення буде в найліпшім разі робити враження якогось фізичного рідкісного явища, а лише мудрість буде імпонуючим духовним людським явищем.
Андрей Шептицький, предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський

Aktivistimummot

12 фінських бабусь об’єдналися, щоб забезпечити онукам безпечне та стійке майбутнє
22 січня, 2021 - 12:34
ФОТО REUTERS

«Дванадцять фінських бабусь створили групу, яка пропагує зміну ставлення до довкілля, — інформують на офіційній сторінці посольства Фінляндії в Україні. — Їхня мета проста: забезпечити онукам безпечне та стійке майбутнє: «Ми хочемо вселити у людей почуття надії, викликати відчуття сили, щоб кожен міг робити зміни, і ці зміни будуть корисними для всіх нас».

Організація Aktivistimummot, що означає «бабусі-активістки», наразі налічує понад 5000 членів у групі у Facebook і навіть привертає увагу політиків, пише www.euronews.com. Серед членкинь-засновниць — Ану Харкі, ідеться у матеріалі. До виходу на пенсію вона працювала в екологічному секторі. А зараз є послом Європейського кліматичного пакту, лідером з питань кліматичної реальності громадської організації «Проект кліматичної реальності» та, головне, за її словами, «Активісткою-бабусею». «Ми намагаємось надати реальну науково обґрунтовану інформацію про кліматичні зміни та створити позитивне відчуття того, як можна боротися з цим та як можна змінити світ. І що це не погане майбутнє, це хороше майбутнє», — говорить пані Харкі.

До пандемії активістки-бабусі проводили власні заходи та запрошували експертів, просячи їх провести презентації про кліматичні та екологічні проблеми. Через Covid-19 зараз неможливо організовувати презентації, тому Aktivistmummot перейшли до організації веб-семінарів.

Їхня група у Facebook продовжує набувати популярності, до неї входять люди різного віку. Основна мета групи — дати зрозуміти фінам, що зміни, необхідні для обмеження наслідків зміни клімату, не є поганими. Насправді вони покращують життя. За допомогою групи Facebook літні люди можуть ділитися інформацією та порадами щодо різних способів вести більш екологічний спосіб життя. Жінки також співпрацюють з іншими організаціями щодо різних проєктів. Наприклад, у жовтні вони співпрацювали з фінською мережею 4H, щоб зібрати гроші на висадку 10 000 дерев. Матеріал завершується цікавим припущенням: «Можливо, у наступної Грети Тунберг буде трохи більше сивого волосся?»

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: