Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

«Целанівські Чернівці»

4—6 вересня відбудеться ХІ Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ
28 серпня, 2020 - 12:58
ФОТО НАДАНО ОРГАНІЗАТОРАМИ ФЕСТИВАЛЮ

Традиційно початок вересня у Чернівцях — літературно насичений, адже ХІ Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ підготував для читачів чимало цікавих подій. Близько 20 митців із 5 країн, поетичні читання, презентації книжкових новинок — поетичних збірок «Naked One» Юрія Іздрика й «За такі гріхи Бог ще подякує» Тані Малярчук, а також прозових книжок — «малий український роман» Андрія Любки й «Порт Житана» Олеся Ільченка. До того ж, на гостей фестивалю та тих, хто приєднається до них онлайн, чекають ще й цікаві дискусії.

Фокусна тема цьогорічного фестивалю — «Слтідами Целана» (нагадаємо, що Пауль Целан вважається одним із найкращих європейських ліричних поетів повоєнного часу, а народився він у Чернівцях). Щоправда, заплановану спершу програму довелося дещо змінити. «Через пандемію та карантин, — розповідає директорка фестивалю Євгенія Лопата, — ми змінили концепцію фестивалю з проведення подій у місцях, пов’язаних із життям і творчістю Пауля Целана, на безпечний для нашої аудиторії формат. Тож тепер проведемо заходи у Літньому театрі в парку імені Т. Шевченка та у Центральному Палаці культури (ІІІ поверх), щоб розсадити публіку на безпечній відстані й, звичайно, під час подій дотримуватимемося усіх вимог щодо проведення заходів в умовах карантину. Для гостей фестивалю ми все ж організуємо серію екскурсій целанівськими Чернівцями».

А ще цей фестиваль — приклад того, як розповідати всій Україні (і не тільки їй) про рідне місто: нещодавно MERIDIAN CZERNOWITZ потрапив до списку 100 географічних брендів України за версією «Forbes Ukraine».

31 серпня організатори повідомили: «В умовах жорсткого карантину та внесення Чернівців до «червоної зони» реалізувати це видається непростим завданням. Тому організатори вирішили дещо змінити формат заходу задля безпеки його учасників, гостей і жителів міста. Отож фестиваль відбудеться онлайн. Усі події транслюватимуться на офіційній сторінці Meridian Czernowitz у Facebook та сторінці нашого медіапартнера Суспільне: Буковина».

Водночас деякі з офлайн-подій все-таки відбудуться. 4-5 вересня у Чернівцях, біля пам’ятника (не)відомому поету (вул. О. Кобилянської, 51), відбуватимуться автограф-сесії (Юрія Андруховича та Софії Андрухович, Сергія Жадана, Юрія Іздрика, Андрія Любки, Броніслава Тутельмана). Час проведення автограф-сесій, як і всю програму фестивалю, можна уточнити за лінком: http://www.meridiancz.com/prohrama-festyvaliu-2020/

Марія ЧАДЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: