Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

День акації у Австралії

28 серпня, 2020 - 12:06

Для нас 1 вересня це передусім День знань та перший день осені. А от у Австралії це День акації і перший день весни. Акація це така собі «австралійська сакура» — ніжна весняна квітка та національний символ.

Навесні тут квітнуть безліч сортів цієї рослини і багато хто приколює гілочку до одягу на знак патріотизму. Цікаво, що ця традиція сягає аж 1883 року і з’явилася під час проведення традиційної регати. А 1899 року в штаті Вікторія  навіть було засновано Акацієвий клуб. Саме його члени почали організовувати

1 вересня пікніки та вилазки для милування квітучою акацією. Традиція стала популярною, тому 1910 року перший день весни став офіційним Національним Днем акації.

Цікаво, що золота акація, яка 1988 року стала офіційною квітковою емблемою країни, на вигляд скоріше схожа на мімозу, а не на звичні нам білі або фіолетові грона квіточок.

Анна ГАВРИЛЮК, малюнок автора
Газета: 
Рубрика: