Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Фотографуй та викладай у вільний доступ

Триває Міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки»
14 вересня, 2012 - 00:00
ЗНАКОВІ ІСТОРИЧНІ МІСЦЯ УКРАЇНИ ТРАДИЦІЙНО ПОТРАПЛЯЮТЬ В ОБ’ЄКТИВИ КАМЕР УЧАСНИКІВ ЩОРІЧНОГО ФОТОКОНКУРСУ «Дня». ДО РЕЧІ, ВИСТАВКА ЗА ПІДСУМКАМИ ХIV МІЖНАРОДНОГО ФОТОКОНКУРСУ «День-2012» ВІДКРИЄТЬСЯ 12 ЖОВТНЯ В СТОЛИЧНОМУ МУЗЕЇ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Українські фотографи активно долучаються до Міжнародного фотоконкурсу пам’яток культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments), що упродовж вересня проходить у 35 країнах світу. Кожен, кому небайдужа доля культурних пам’яток, хто любить фотографувати і вміє оригінально це робити, може взяти участь у конкурсі. Для цього потрібно ознайомитися з умовами на сайті wlm.org.ua та за гіперпосиланням завантажити власні світлини на «Вікісховище». Вже 21 жовтня найбільш оригінальні фотографії представлять на суд міжнародного журі, а 18 листопада організатори обіцяють назвати кращого за своєю версією фотографа у світі.

Оголошуючи цей конкурс, «Вікіпедія» ставить за мету зібрати якісні фотографії всіх пам’яток культурної спадщини світу та розмістити їх у вільному доступі на своїх ресурсах, які щодня відвідують мільйони користувачів планети.

Цікаво, що ініціаторами створення конкурсу виступили нідерландські фотографи, почавши 2010 року активно завантажувати на сайт світлини культурних пам’яток своєї країни. Вже через рік до «Вікі любить пам’ятки» долучилися фотографи з 18 країн світу. Цього ж року організатори вирішили значно розширити географію учасників до 35 країн із чотирьох континентів. Вже сьогодні в базі даних конкурсу вказаний перелік понад 800 тисяч пам’яток, які пропонуються учасникам конкурсу для творчої фотофіксації.

Упродовж перших двох тижнів прийому робіт на «Вікі любить пам’ятки» вже надійшло понад 4,5 тисячі світлин унікальних пам’яток нашої країни від двох сотень фотографів. Поки що найбільше конкурсних фотографій стосуються визначних місць Києва (480), Харкова (322) й Одеси (267). Як повідомляється на сайті організаторів конкурсу, вже сьогодні загальна кількість завантажених фотографій з усіх країн наближається до 100 тисяч, а кількість учасників — понад 5,5 тисячі.

Вадим ЛУБЧАК, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments