Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

І ще дві миттєвості весни

25 лютого, 2000 - 00:00

До закінчення показу серіалу «Сімнадцять миттєвостей весни» на телеканалі «Інтер» його глядачі зможуть долучитися ще до двох «миттєвостей» — двосерійного документального фільму «Сімнадцять миттєвостей весни». 25 років по тому», присвяченого історії створення серіалу. Ідея фільму належить Євгену Кисельову, а здійснили її режисер Сергій Кожевников, режисер-постановник Олександр Левін, автор сценарію Сергій Костик і ведучий Леонід Парфьонов.

У фільмі беруть участь творці грандіозної на ті часи стрічки, які залишилися в живих — так, після 25 років мовчання на екрані з’явиться режисер «Сімнадцяти миттєвостей...» Тетяна Ліознова. Глядачі також дізнаються про цікаві, а часом і смішні історії, пов’язані зі зйомками серіалу. Ось деякі з них.

Катівні гестапо знімали в справжніх казематах Бутирської тюрми. Взагалі ж фільм знімали за спецзамовленням КДБ — розпорядження про його створення віддав особисто Юрій Андропов, який керував на той час цією структурою. Головним консультантом фільму призначили Семена Цвігуна, першого заступника голови КДБ, але фактично всі зйомки контролював Георгій Піпія — начальник інформаційно-аналітичного відділу Другого головного управління КДБ.

Прем’єра фільму мала відбутися 9 травня 1973 року, але поки серіал переглядав Андропов, а потім Політбюро, час показу відтягнувся до серпня. До речі, загалом серіал цензорам сподобався, Андропов залишився незадоволеним тільки тим, що в фільмі не було показано боротьбу з фашизмом німецького народу. Природно, згаяне надолужили — момент дозняли і вставили в картину. На сьогодні нам ясно одне: зі спеціального замовлення КДБ авторам «миттєвостей» вдалося зробити позачасовий і душевний фільм. Як? Залишається тільки здогадуватися...

ДО РЕЧІ

До нас надійшов лист — заява для преси відомого літератора Юрія Покальчука, який пропонує власний погляд на переможний поступ нашими екранами радянських телесеріалів. Як завжди, ми сподіваємося, що й ця заява викличе живу реакцію наших читачів, чиї думки ми обов’язково опублікуємо.

Ольга ТКАЧ
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments